Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért magyarellenes a finnugor...

Miért magyarellenes a finnugorizmus?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom, mi magyarellenes van abban, hogy nem sumérok vagyunk. Persze nem is finnek, de szerintem elgondolkodtató, hogy miért ezt a rokonságot fogadják el tudományos körökben.
2011. júl. 21. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem magyarellenes, csak épp nem teljesen igaz.
2011. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

A finnugorizmus alatt nyelvrokonságot értünk manapság.

A vita abban van ahogy látom, hogy valakik szerint egy nemzetet elsősorban a nyelve és a kultúrája határozza meg, de mások szerint a biológiai leszármazás a fontosabb a lehetséges öröklött belső és külső tulajdonságok miatt. Ez a két változat nem feltétlenül esik egybe, és az a probléma, hogy sokmindent nem is lehet bizonyítani, csak feltételezni.

2011. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Mert a sok birka azt hiszi, hogy az, hogy nyelvrokonok vagyunk, azt jelenti, hogy genetikailag is.
2011. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon bírom, amikor valaki nyelvészeti ismeretek nélkül okoskodik ilyenekről. A "finnugrizmus" nem magyarellenesség, hanem tudományos tény. A hanfbáltozási tendenciák, az alapszókészlet hasonlósága, az agglutinácia... mind-mind azt bizonyítja, hogy a magyar nyelv a finnugor nyelcsalád része.
2011. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Hangváltozás és agglutináció... félregépeltem, de szerintem mindegy is egyeseknek.
2011. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

"Miért magyarellenes a finnugorizmus?"


Nem az.


"Mert nem tudom, mi magyarellenes van abban, hogy nem sumérok vagyunk."


Abszolúte semmi.


"Persze nem is finnek, de szerintem elgondolkodtató, hogy miért ezt a rokonságot fogadják el tudományos körökben."


Tudományos körökben nem mondják, hogy "finnek vagyunk", mivel nem vagyunk finnek. Tudományos körökben azt mondják, hogy a magyar nyelv a finn rokona és nem a sumeré, a töröké vagy a hottentottáé.

2011. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Tudományosan azt mondják, hogy finn-rokonság van (talán, hogy ne tűnjünk olyan "nagynak" nem mintha bajom lenne a finnekkel), de hallottam pár történelem professzort, aki ezt megcáfolta: szóval a sumérokhoz nincsen közünk, ellenben a sumérok átadták a tudásukat (mármint kultúrát) az avaroknak és hunoknak, na és azok lennénk mi (a hunok). Nyelvileg legjobban a sumérokra hasonlít a magyar, s egyben így az a legősibb (ki látott olyan jól ragozó nyelvet, ami olyan egyedi szavakat használt, mint a magyar?:) A magyar a világ legszebb és legegyedibb nyelve :)


(Én nem tudom mi szerint nézik és ez csak saját vélemény: de amennyit én ki tudtam venni a finn nyelvből, abszolúte nem hasonlít a magyarra.)

2011. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: meg persze a kínai is elég egyedi és ősi, csak az nem szavakon alapul, hanem írásjeleken. Meg az arab/héber is régi (jó ötezer év), de a sumér az nagyjából olyan 10 000 év felett van, vagyis genetikailag mi is hasonlóak lehetünk és a nyelvünk is akkori.
2011. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

"ki látott olyan jól ragozó nyelvet, ami olyan egyedi szavakat használt, mint a magyar?:)"


Én. A többi finnugor nyelvet. Már ha a "jól ragozáson" az agglutánációt érted.

2011. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A magyar a világ legszebb és legegyedibb nyelve :) "


Hány nyelvet beszélsz?


Ki látott még egy ilyen jól ragozó nyelvet? Az eszkimók. Az inuit nyelv úgy ragoz, hogy belehalsz. Nem kell a ragozástól elélvezni, alapból nem tudom, mi a jó a benne. Mármint miért lenne attól jobb egy nyelv, hogy ragoz.

2016. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!