Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményed erről a cikkről?

Mi a véleményed erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Nem reklám!


2011. júl. 17. 14:21
 1/5 anonim válasza:
0%
Én szerintem abszolút nem baj ,hogy nem csesztetik a gyerekeket ceruzával meg radírral. Ha meg nincs önálló aláírás akkor meg tanítsák meg neki ,hogyan kell folyóírással le írni a nevét és nincs probléma az aláírásban sem. vagy egyszerűen használjanak pecsétet :D
2011. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ava87 ***** válasza:
74%
De nem arról van szó, hogy nem tanítanak kézzel írni, hanem arról, hogy FOLYÓÍRÁSSAL nem tanítanak írni. Amerikában azt eddig sem nagyon használták, nyomtatott betűs írással írtak a diákok eddig is, csak meg kellett tanulni a folyóírást is.
2011. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem, az emberek többsége képtelen olyan gyorsan gépelni, hogy kiváltsa a folyóírást (pl. előadásokon való jegyzetelés). Arról nem is szólva, hogy gépen jóval körülményesebb jegyzetelni, így nem marad annyi energia magára a "figyelésre". Nem véletlen, hogy nálunk is előadásokon mindenki kézzel jegyzetel, holott mindenkinek van laptopja...


Továbbá, az ember könnyen kerülhet olyan helyzetbe, hogy nincs nála semmilyen digitális kütyü (áramszünet, nyaralás stb.) és ennek ellenére mégis le kell írni valamit.


Harmadrészt, valóban fejleszti a mozgáskoordinációt és kézügyességet a kézzel írás, így nem túl jó ötlet elhagyni.

2011. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ava87 ***** válasza:
63%
Érdekes utolsó, én pont a fordítottját tapasztalom. Talán pont azért, mert olyan iskolába jártam, ahol volt gépírás óránk, így szabályosan tudok 10 ujjal vakon gépelni (most is így írok). Előadásokon nagyjából szó szerint azt írom le, ami elhangzik, és figyelni is marad energiám. Pl. gépelés közben akár beszélgetni vagy tévét nézni is tudok itthon, egyáltalán nem kell az írásra koncentrálnom.
2011. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tanultam gépírást, de a munkám során megtanultam a főnököm telefonon diktált levelét ugyanolyan gyorsan begépelni, ahogy diktálta, mert mire végzett, már küldenem is kellett...

Amúgy meg grafomán vagyok, és imádok folyóírással írni

és érdekes, volt sok amerikaival dolgom iskoláim, munkáim során, és szerettem ahogy nyomtatottan írnak folyékonyan, de fura a hozzállásuk: 15 éve amerikai főnököm kért tőlem egy tollat + papírt, mert otthon hagyta a számológépét. 9+7-et akart összeadni, EZ NEM VICC!!! azt mondta, nem kell tudnia fejben számolni, mert Amerika annyira fejlett, hogy mindenkinek van számológépe - ESKÜSZÖM EZT ÉS ÍGY mondta!!!

azóta látom másként a világot, nem ész kell ahhoz,hogy boldogulj, hanem pénz :-(((

2011. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!