Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen angol szöveget tetovált...

Milyen angol szöveget tetováltatnátok magatokra?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
What does not kill me, makes me stronger. (Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.)
2011. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Semmilyet. Angol szöveget tuti, hogy nem. Miért pont angolul varratnék valamit? Rajtam van felirat latinul, esetleg még magyarul varratnék...de se angolul, se németül semmi pénzért. Az olyan fellengzősnek tűnne, mintha játszanám a nagy angolszászt...
2011. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A latin mennyiben más? Az meg olyan, mintha valaki kérkedik a latin tudásával, holott csak azt az egy mondatot (szót) tudja. :D
2011. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

"A latin mennyiben más? Az meg olyan, mintha valaki kérkedik a latin tudásával, holott csak azt az egy mondatot (szót) tudja. :D"


Figy, én 2 évig tanultam latint, úgyhogy ez az én esetemben nem igaz! :D

És annyiban tartom másnak, hogy Európában közel 2000 évig a kultúra nyelve volt. Akármerre mész, mindenhol vannak gyökerei, emlékei, nyomai. Magyarországon is ez volt a hivatalos nyelv 1843-ig (lehet, hogy 48, ezt most nem tudom pontosan). Magyarországon már a római kor óta használják ezt a nyelvet.

Köthetőek hozzá olyan spirituális dolgok, amik az angol nyelvhez például nem. És nekem fontos, hogy egy tetoválásnak spirituális üzenete és tartalma is legyen...ne csak egy hütőgépet karmolászó dödöllehordó kánya.

Harmadrészt pedig baromira tetszik a hangzása és a nyelvtana a latinnak, sokkal kifinomultabb az angolnál.

Negyedrészt az angol most világnyelv, de bizonyos körökben divat is, és nem igazán vagyok annak a híve, hogy feleljünk meg a trendeknek.


És a latin feliratos tetkók alatt nem ilyen bölcs mondásokat értettem, mert az nekem sem jön be, hanem olyan fogalmakat vagy szavakat, amik emberi értékeket tükröznek, önálló jelentésük van.


Láttad a Testvérbosszú c. filmet? Ha nem, akkor nézd meg mi van a srácok karjára tetoválva! Na olyasmikre gondoltam én latin feliratos tetkó alatt.

2011. máj. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, én remélem, hogy az érvelésed meggyőzi a kérdezőnket arról, hogy lemondjon az angol feliratról és a latint válassza. Hogy stílusosan zárjam: "Labor omnia vincit improbos."
2011. máj. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmilyet. A borom nem firkafuzet.
2011. máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát nincs konkrét elképzelésed, egyszerűen csak szeretnél egy tetoválást, és minket kérdezel, hogy milyen legyen. Szerintem meg se csináld, meg fogod bánni.
2011. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fuch you! :DD
2011. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!