Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldre költözöttektől...

Külföldre költözöttektől kérdezném; hogy amikor kimenntek mennyire tudtak az adott ország nyelvén?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Anglia, és ha nem is tökéletesen, de meg tudtam magam értetni és megértettem amit nekem mondtak.

Egyedül mentem, így másképp nem is mertem volna nekiindulni.


Ma már olyan sok a külföldi, hogy minimális nyelvtudással érdemesebb otthon maradni még egy darabig és fejleszteni a tudásod.

2011. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tökéletesen beszéltem a nyelvet, hiszen ezen a szakon végeztem az egyetemen (ráadásul a munkámnak is ez volt a lényege).
2011. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Németországba jöttünk a párommal.Némethez anyit konyítottam,hogy megmondtam hogy hívnak,meg számoltam 10 ig.Ez holt komoly....Angolul tudtam valamennyire amennyi a suliban rám ragadt.Anyóshoz jöttünk.3 nap múlva elkezdtünk iskolába járni a nyelvet tanulni itthon is ezerrel.

1 hónap múlva már dolgoztam.Igaz étteremben,de volt munkám,amit megfizetek,és intézték a tartózkodásit munkavállalásit....Nehéz volt,de kézzel lábbal ment.Mára nagyon jól megy a nyelv,ba´tran mennék nyelvvizsgázni is.Persze a nyelvtan nem tökéletes,de ez van.Az iskolába csak 1 hónapig tudtam járni,mert a munka melett nem tudtam.Èn így mindent magamnak tanultam,meg a munkahelyen.Ezek után volt több munkám egyszerre.Szinte semmi szabad idöm nem maradt.De nem is az volt a lényeg.Mára van 2 gyermekem itt születtek,vettünk házat,igaz kölcsönnel,és jól vagyunk.CSak a családom hiányzik de nagyon!!!!!

Bocsi,hogy leírtam a történetem és hosszú lett.

2011. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
semmi nyelvtudassal dolgoztam egy etteremben.De azota mar folyekonyan beszelek. Kellett egy par ev:)
2011. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


én Londonba szeretnék kimenni fél évre, de a nyeudásomon még lehetne mit javitani. megértem azt amit nekem mondanak , de én csak szűkszavuan tudok válaszolni, Arra gondoltam hogy 1-2 hétre beiratkozom Londonban egy nyelvsuliba közben meg keresek kinnt munkát..szerintetek ezzel a nyelvtudással van esélyem kinnt munkát találni?

2011. ápr. 15. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:
bármilyen nyelven el tudom mutogatni a bolba hogy kell cigi szóval ezután már könnyű ha akarom ha nem rámragad a tudás XD
2011. ápr. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha Angliában akarsz dolgozni, 0 nyelvtudással is kimehetsz.


Én Skóciában éltem egy évet, most Angliában vagyok egy éve, de már engem idegesít hogy mennyire nem beszélnek angolul a bevándorlók. Főleg a szlovákok, lengyelek, bolgárok.... nemhogy 10-ig elszámolni, köszönni sem tudnak angolul.


Szóval ne aggódj, munkát biztos fogsz találni így is, a hivatalos ügyekben meg úgyis segítenek majd, biztos találsz majd magyarokat is ott ahová mész, mert a magyarok is mindenhol ott vannak. :)


Csak azt ne hidd, hogy te fél év után "normális" munkát kapsz majd a UK-ben és a kedves angolok majd örülni fognak neked.

Ja és még valami: nem fogsz attól megtanulni angolul hogy kimész dolgozni. ahhoz le kell ülni és tanulni kell, ahogy a suliban, gyorsabban fog menni, de nem fogsz automatikusan megtanulni csak azért mert kinnt vagy.


Láttam már csúnya példákat 10-15 éve külföldön élő emberekről, akik egy bankba nem tudnak bemenni ügyintézni mert nem sikerült megtanulni a nyelvet..............

Persze ez személyiségtől is függ.

2011. ápr. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét gondolom, mint az előző hozzászóló.


Az való igaz, az angolok nagyon segítőkészek.

Viszont mivel mostanában rengeteg a bevándorló, így egyre kevesebb a lehetősége a nyelvet nem beszélőknek, hisz van miből válogatni, miért is választanák a gyengébb angolost, ha van helyette 10 másik, aki sokkal jobban beszél.


Én úgy jöttem ki Angliába, hogy társalgási szinten beszéltem az angolt, mégis a munkahelyemen én voltam/vagyok az egyik leggyengébb nyelvismeretű.


Az sem feltétlen igaz, hogy angolul csak iskolában tanulhat az ember.

Ez igaz lehet akkor, ha pl. egy gyárban, szalag mellett dolgozik az ember.

De ha valaki olyan helyen dolgozik, ahol napi szinten kell sokat kommunikálnia, többet fejlődhet, mint egy iskolában.

Én pl. segédápoló vagyok és a beteg miatt rá vagyok kényszerülve, hogy megértsem, így sokkal többet jegyzek meg, mintha iskolában ülnék,majd otthon halogatnám lustaságból a tanulást.


A magyarokról is eddig csak rosszat hallottam, hogy idekint nem segítik egymást, bár szerencsére én ilyet még nem tapasztaltam, mondjuk aki a segítő szakmában dolgozik, arról el is várható, hogy nem legyen undok szerintem.


Mindezektől függetlenül szerintem ha komolyan akarod, akkor mindenképp vágj bele, fantasztikus élmény lesz ha jó helyre kerülsz és lehet, haza sem akarsz majd költözni.

2011. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. ápr. 23. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!