Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt a szót egyáltalán használj...

Ezt a szót egyáltalán használják? (am. Angol)

Figyelt kérdés
Stephen Kingben olvastam, hogy frigging, tudom mit jelent, de ezt mennyire használják? Mert Stephen King szótára nem mindig tartalmazza az olyan gyakran használatos szavakat.:)
2011. febr. 15. 18:15
 1/8 Lézer Anton ***** válasza:

Ez egy szlengkifejezés, valószínűleg a köznapi szóhasználatban gyakori.

Azt jelenti, "istenverte, nyamvadt, rohadt". (Akad. nagyszótár szerint.)

2011. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lézer Anton ***** válasza:
OK, tudom, írtad, hogy tudod mit jelent, szóval a szótár szerint szleng. Így valószínű, hogy használják is. Én még nem hallottam.
2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a "fuckin" melléknév szalonképes változata


Olyasmi mint nálunk a "b*zmeg" helyett a "basszus"

2011. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

úgy értem, hogy magyarban sem használják gyakran azt pl. hogy a 'macska rúgja meg!'. szóval ez mennyire tartozik a macskás kategóriába kint?

egyébként köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 15. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Használják, amcsi sorozatokban sokszor hallom.
2011. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 PT-Daniel ***** válasza:

20.27

Szerintem, amit a sorozatokban hallasz, az a: freakin´

de, ha a szlangnel tartunk, magyar ertelemszerü forditasa ennek is a kib...ott melleknevi, megerösitö funkciojat adnam.

2011. febr. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon surun van a "frigging" szo hasznalva. A "f.cking" kicsit gyongebb megfeleloje.
2011. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint lathato, mindketto ugyanazt jelenti. Friggin vagy freakin

Freaking az kesobb lett hasznalva, inkabb amcsis, a masik, friggin inkabb British, az eredeti.


Definitions of Friggin on the Web:

A minced oath (also pseudo-profanity or expletive-deletive) is an English language expression based on a profanity that has been altered to reduce the objectionable characteristics of the original expression, for example, darn or dang instead of damn, shoot instead of shit, heck instead of hell ...


Definitions of Freakin on the Web:

A minced oath (also pseudo-profanity or expletive-deletive) is an English language expression based on a profanity that has been altered to reduce the objectionable characteristics of the original expression, for example, darn or dang instead of damn, shoot instead of shit, heck instead of hell ...

2011. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!