Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy egy nyelv azért fontos, mert sokan beszélik?

Figyelt kérdés
pl. mindenki szinte azt hiszi, hogy a spanyol az angol után a második világnyelv. de lehet hogy sokan beszélik, de kb semmi haszna, ugyanis Spanyolország egyre leépülőben van, Dél-Amerika országai meg igencsak a béka sëgge alatt vannak. szóval pl. hiába a németet kevesebben beszélik, de hasznosabb, mert Németország, Ausztria ezek jelentős gazdaságok, na meg persze Svájc pénzügyi hatalom. és természetesen az angolt említeni sem kell, mert nem elég hogy sokan beszélik, még a világ legnagyobb gazdasága is az USA, és UK is a hatodik.
2011. jan. 21. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem, ha van tehetséged a nyelvtanulás terén, akkor tanulj kínaiul, sajnos nemsokára ez lesz a legfontosabb nyelv az angol mellett, ha már nem az most is. Ha Európában akarsz maradni, akkor az orosz is jól jöhet, mert ha azt megtanulod, akkor megérted az összes szláv nyelvet.
2011. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Kínaiak meg tudnak angolul, szóval a kínai zsákutca. Maximum azért tanulnék, hogy a kínai partnereinknél jó benyomást keltsek. Csak melyik kínai nyelvjárást vállaszam ugye??? :)


Szerintem először azt kellene elérni, hogy többen beszéljenek legalább angolul itthon, utána népszerűsíteni más nyelveket.

2011. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
*válasszam
2011. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

de ha spanyol nyelvterületen szeretnél dolgozni, megb...hatod a németet


mi van, ha valakit hidegen hagy a német gazdaság?

2011. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy jó krédés, tényleg sokan vannak így vele. A kínai tényleg zsákutca, mert hiába beszélik 1 milliárd 300 ezren, akivel te kínaiul beszélnél, az tud angolul, és nem is szeretik, ha rajtuk kívül valaki beszél kínaiul, tehát még jó benyomást sem lehet vele kelteni, nem beszélve arról, hogy rohadtul nehéz betanulni annyi jelet...
2011. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de én nem azt kérdeztem, hogy milyen nyelvet tanuljak!
2011. jan. 21. 16:06
 7/12 A kérdező kommentje:
na legalább utolsó kettő normálisan válaszolt :D
2011. jan. 21. 16:06
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Engem hidegen hagy a gazdaság meg a politika meg az országok nagysága.


Egy idegen nyelv azért fontos, mert szükségem van rá. Nem?

Ha németre van szükségem, mert német nyelvterületen szeretnék dolgozni, vagy mondjuk itthon is csak így tudok kommunikálni az osztrák főnökömmel, akkor németül fogok tanulni.

De valószínű, hogy az angolt is épp ilyen fontosnak tartom, hiszen a világ minden táján tudok emberekkel kommunikálni ezen a nyelven. Tehát: fontos.


Viszont ha én egy eldugott afrikai kis falucskában végzek kutatómunkát, akkor nekem az a mások által lehet nem is ismert nyelv lesz fontos, amit a falusiak beszélnek, mert arra van szükségem.


Akik itt felteszik a kérdéseket, mert nem tudják milyen nyelvet tanuljanak, azok nem is tudják mit akarnak. Mindig azt tanulom és azt tartom fontosnak, amire az adott helyzetben szükségem van/lehet.

2011. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

15:43


Kínai partnerekre rossz benyomást tesz a kínai nyelvtudás.


A kínai tudásnak az az értelme, hogy ha titokban tartod, hogy érted a nyelvüket, akkor ki tudod hallgatni, mit beszélnek egymás között, miközben azt hiszik, nyugodtan pusmoghatnak, mert a majom (a külföldi) úgysem érti.

2011. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"pl. mindenki szinte azt hiszi, hogy a spanyol az angol után a második világnyelv."


Nem, azt szokták hinni, hogy a "kínai" a második világnyelv. Holott a "kínai"-nál még a spanyol is jelentősebb.

2011. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!