Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németet, franciát, olaszt,...

Németet, franciát, olaszt, vagy spanyolt érdemes tanulni második nyelvként?

Figyelt kérdés
Melyiket könyű tanulni, vagy a jövőben mit tudnék a legjobban kihasználni?
2009. jan. 29. 18:02
1 2
 11/13 anonim válasza:
angolt tanulsz? elvileg a német az angol rokonnyelve, hasonlít rá, de non ronda, az olasz és a spanyol a legkönnyebb nyelvek(ezek közül), a francia non nehéz de non szép is, bár ha valaki tanul is annak nem hiszem hogy annyira nagyon nehéz lenne bármelyik is.
2010. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
azoknak aki ide tévednek:szerintem emg az,hogy melyik nyelv nehéz,melyik könnyű,az teljesen egyénfüggő.Én angolos voltam,most lassan fél éve tanulok spanyolt,heti 18 óraszámban.Tanultam előtte németet is,az sokkal könyebben ment,mint a spanyol,hogy megmondjam őszintén,az angol meg pláne,hat év után egy ötösnél rosszabb jegyet sem akptam belőle az általánosban,és itt a gimnáziumban is négyeseket,ötösöket kapok.Spanyolból si négyes lettem,de nekünk votlak félévi vizsgáink is,amik huszonhat tételből álltak.Most kezdem megszeretni a spanyolt,de mégegyzer rmindenkinek:KINEK MI A KÖNYEBB AZ TELJESEN EGYÉNFÜGGŐ.Ezért azt tanácsolom amelyik nyelv érdekel,menj el egy tanfolyamra és majd meglátod!
2012. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Attól függ, milyen területen szeretnél dolgozni. Nézd meg, melyik területen milyen külföldi érdekeltség van Magyarországon! Műszaki szektorban (informatika, telekommunikáció, gépészet) német, építőiparban francia, energiaszektorban orosz, amivel ki lehet tűnni. De minden területen kitűnhetsz azzal, ha az angol nagyon jól megy (és ez nem egy középfokú nyelvvizsgaszintet jelent), így először az menjen nagyon jól.
2012. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!