Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németet, franciát, olaszt,...

Németet, franciát, olaszt, vagy spanyolt érdemes tanulni második nyelvként?

Figyelt kérdés
Melyiket könyű tanulni, vagy a jövőben mit tudnék a legjobban kihasználni?
2009. jan. 29. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mindegyiket érdemes 2.-ként tanulni, leginkább szerintem a németet. Azt keresik leginkább az angol mellett, és legfőkébb a műszaki életben. De ha van egy olasz, vagy spanyol nyelvvizsgád, az is sokat nyom a latba.
2009. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
attol fugg hol akarsz elhelyezkedni. a spanyol ritkabb, igy talan nagyobb ra a kereslet. de a nemetet tobb helyen tudod hasznalni xtem.
2009. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a spanyolt ajánlanám. Az amerikai kontinens legbeszéltebb nyelve és az USÁ-ban is folyamatosan terjed a használata. (Spanyolországról nem is beszélve)
2009. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt a legérdemesebb,amelyik nyelv a legszimpatikusabb neked,és úgy gondolod hogy jól megtudod tanulni!Inkább tanulj meg egy kevésbé népszerű nyelvet nagyon jól,mint egy népszerűt rosszul,mert ha utálod biztos nem szívesen állsz neki tanulni sem. Azt hogy hogyan tudod hasznosítani,szerencse kérdése is:)
2009. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 yuda ***** válasza:
Az angol után a némettel találkozhatsz leginkább több területen,---másrészt viszont az olasz és spanyol elég közel állnak egymáshoz,így ha egyiket tanulod,később, ha akarod majd a másikat is,lényegesen egyszerűbb lesz.
2009. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
nem mindig azt erdemes valasztani ami a legnepszerubb...neha sokkal tobbre megy azokkal a nyelvekkel az ember, amit kevesebben tanultak, mivel nincs "telitodve a piac" vele.
2009. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként választhatnám még az oroszt is, csak azt olyan csúnya nyelvnek tartom, hogy kiráz a hideg, ha régondolok x'D A francia szimpatikus, mert gyönyörű, de inkább művészeteknél találkozom vele, nem tudom, mennyire lenne nekem hasznos. A német első hallásra szintén csúnya nyelvnek tűnik nekem, de be kell látnom, hogy nem haszonlatan. A spanyol meg az olasz szép nyelvek, az apám is a spanyolra szavaz, de mégsem érzek irántuk olyan nagy lelkesedést. Végső soron minden nyelvnek vannak olyan pontjai amitől választanám is meg nem is, és ez a dilemma :/
2009. jan. 29. 20:11
 8/13 anonim válasza:
100%
Szerintem a németül és a franciául nehezebb megtanulni. Én az olaszt ajánlanám. De a németet több helyen tudnád alkalmazni.
2009. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
francia a legnehezebb, de ha megtanulsz franciául, akkor utána már nagyon könnyű megtanulni olaszul és spanyolul, és nem mellesleg a francia az EU hivatalos nyelve
2009. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Barátom angol mellett most tanul olaszul, spanyolul (ezek már mennek is neki jól) és még most tanulja mellé a franciát pont :))))


Neki csak az angol fontos, a többit csak fel kellett venni tárgyként, hogy valami legyen, meg csak úgy van.


Szerintem attól függ hova mész, hogy melyik nyelvet tudnád jobban kihasználni. Minddel lehet kezdeni valamit, csak pl ne Németországba menj ha "franciázni" akarsz :D

2009. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!