Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit írnátok egy ilyen levélben...

Mit írnátok egy ilyen levélben? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy általánosban volt egy nyelvtanárod, nagyon jófej volt, és a kedvenc diákjai közé tartoztál. Középfokú nyelvvizsgát szereztél, viszont nem tudod meglátogatni. Írnál neki egy e-mailt vayg egy levelet? Ha igen, mi lenne benne? Magyarul írnád, vagy azon a nyelven, amit tanított? Légyszi segítsetek ötletekkel. 8 évig tanított, úgyhogy az alapokat neki köszönhetem. Nem szeretném, ha nem tudna róla, de már máshol tanulok, plusz úgy hallottam hogy ő is nyugdíjba ment. A normális válaszokat előre is köszönöm.

Igazából már kiírtam 1x kérdést, és egy választ is kaptam (ami hasznos volt), de többet szeretnék, hogy ki mit írna.Köszi előre is.


2010. dec. 23. 21:10
 1/3 anonim válasza:
Egyszer mesélte az egyik nyelvtanárom, h mikor ő leérettségizett akkor egy csokor virágot küldött a felkészítőjének..egyszerűbb
2010. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia Szerintem mindenképpen magyarul írd, az azért sokkal személyesebb, mint ha idegen nyelven írod. Nem tudom, milyen nyelv, végül is nem is lényeges, de tegyél valami frappáns kis idézetet bele az adott nyelven.

Én ilyesmit írnék:


Kedves Tanárnő/ Úr!


ide valami kis szöveg, hogy hogy van, mi van vele, régen láttad blabla, tehát a lényeg, hogy róla kérdezz. Utána mondd el a célod, amiért írsz, ez esetben az, hogy szeretnéd megköszönni a munkáját, úgy érzed, sokat köszönhetsz neki. Bejelented, hogy meglett a középfokú nyelvvizsgád, sajnálod, hogy személyesen nem tudsz hozzá elmenni, de úgy tudod, nyugdíjba ment. Még egyszer megköszönöd és a végre jöhet valami jó kis idézet az adott nyelven, most semmi olyan nem jut eszembe, talán, ha pl. angol, akkor mondhatod, hogy 'fortune in disguise' amikor őt kaptad meg tanárul. (szerencse álruhában, amit akkor még nem tudtál.) Remélem, tudtam segíteni, és tudsz valamit hasznosítani a válaszomból.

2010. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget.
2010. dec. 24. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!