Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tartotok szépnek a francia...

Mit tartotok szépnek a francia nyelvben?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, nem kötekedni akarok, és nem is bicskanyitogató hangnemben kérdezem. Csupán kíváncsi vagyok, mások miért vannak oda annyira ezért a nyelvért, amit én meglehetősen "nem kedvelek".
2010. dec. 1. 21:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem a portugál egyáltalán nem szép nyelv. A portugál dalokat szeretem, de a beszéd nekem nagyon fura. De sokkal jobb, mint a szláv nyelvek, vagy a germán nyelvek közül főleg a holland az, amit utálok...
2010. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

tegnap 22:20


Egy nyelv nemcsak a kiejtésből áll.


A francia nyelvtani rendszer egyszerűbb. A másik, bár ez szubjektív, hogy a francia szavak rövidebbek és változatosabbak, könnyebb őket megjegyezni, mint az egy kaptafára menő, de gyakran hosszú és nyelvtörő spanyol szavakat.


A francia kiejtés jóval nehezebb, de csak ebből a szempontból nehezebb a spanyolnál.

2010. dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

„Egy nyelv nemcsak a kiejtésből áll.”


Nem, de a többi része a külső szemlélő elől rejtve marad.

2010. dec. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


No igen, elfelejtettem írni, de csak a kiejtésre, a hangzás összhatására gondoltam a kérdés kiírásakor.

Nekem amiért nem tetszik, azok az orrhangok és az a nagyon csúnya r hang. Az "r" mondjuk nálam egy kritikus pont a nyelvek terén, mind a német, mind az angol variánsát is nagyjából ugyanolyan fülsértőnek tartom, mint a franciát.


Többen is írtátok a szláv nyelveket, hogy azok nem tetszenek. Ezek szerint tényleg van alapja annak az elméletnek, hogy valaki vagy az újlatin nyelveket szereti, vagy a szlávokat - én az utóbbi pártján állok. De egy közös pontot, ahogyan elnézem, szinte mindenkinél a német képez: nagyon keveseket hallottam még azt mondani, hogy "olyan gyönyörű ez a német nyelv!"


Ellenben, pont a holland az egyetlen germán nyelv ami hellyel-közzel bejön, amit pont írt is az egyikőtök hogy a világ talán legcsúnyább nyelve. :)

2010. dec. 3. 14:29
 15/20 A kérdező kommentje:
Oh, és igen, ami abszolút kiborít az az írása. Egy szót nem beszélek franciául, bár gondolom ez kiderült, de azt észrevettem hogy a leíráshoz képest, a kiejtésben kb. 1 hang ami meg is marad az írott verzióhoz hűen. Na mondjuk, jobban belegondolva, nem mintha az angol logikusabb lenne...
2010. dec. 3. 14:32
 16/20 anonim ***** válasza:

„Ellenben, pont a holland az egyetlen germán nyelv ami hellyel-közzel bejön”


Szerintem próbáld ki az izlandi nyelvet, Ég és Föld a kettő.


[link]

2010. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A francia helyesírás logikus, csak bonyolult. Legalábbis az írásból a kiejtés felé gondolkodva. Visszafelé kevésbé. Ebben különbözik az angoltól, ami logikátlan _és_ bonyolult, mindkét irányban.


Ettől függetlenül én is falnak megyek tőle, hogy a szavak végén az utolsó leírt 1-5 betű csak dekoráció, és például el nem tudom képzelni, hogy hogyha egy igeragozás táblázatban a hat személyből négy teljesen egyformán ejtendő, akkor hogy a jó életbe jutott nekik eszükbe négy eltérő helyesírást kitalálni hozzá.

2010. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ma 18:22


De hát azokat a "dekorációkat" liaison-ben ki kell ejteni. A személyragokkal meg nincs gond, mert úgyis kiteszik a névmást.

2010. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utsó:

Erre mondtam, hogy logikus ez a maga módján...

A ragokkal nem az a bajom, hogy nem lehet megkülönböztetni, hanem azt nem értem, hogy a beszélt nylev előbb van, mint az írásbeliség, ezért fudra számomra, hogy az írott nyelv különbséget tesz olyan alakok közt, amik közt a beszélt nem.

2010. dec. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a sok nazális hang, hogy felviszik a hangsúlyt a szavak végén,

a sok hörgő 'r' hang....

:)

2010. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!