Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tartotok szépnek a francia...

Mit tartotok szépnek a francia nyelvben?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, nem kötekedni akarok, és nem is bicskanyitogató hangnemben kérdezem. Csupán kíváncsi vagyok, mások miért vannak oda annyira ezért a nyelvért, amit én meglehetősen "nem kedvelek".
2010. dec. 1. 21:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
én sem kedvelem...
2010. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik nagyon, most épp Párizsban vagyok, hogy megtanuljam ezt a szép nyelvet. A hangzása tetszik leginkább.
2010. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én nem tartom szépnek a hangzását, szerintem nagyon "csúnya" hangok vannak benne, például az a fuldokló r. Nem tudom, másoknak miért _szép_. Talán mert germán nyelvekhez képest jobb a magánhangzó-mássalhangzó aránya, és ettől dallamosabb? Még azt is el tudom képzelni, hogy relative gyakoribbak benne picit a zöngés hangok, ami ugyanezt eredményezi, de ez aztán végképp csak tipp.

De nekem az a gyanúm, hogy ez egyszerűen ilyen "előítélet", mindenki azt mondja, hogy szép, meg olyan kultúúúúúr, úgyhogy én is azt mondom, hogy szép (annyit mondták, hogy elhittem, még mielőtt igazán találkoztam volna vele)l...

2010. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát nekem szexis egy nyelv a hangzása, pláne ha irodalmi nyelven beszélik. Persze ez kapcsolatban állhat egy bizonyos illetővel, akibe bele voltam esve, és amikor hallottam franciául beszélni, hát mindenem beleborzongott. (egyébként magyar volt)
2010. dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a hangzása, bár ezért nem tanulnám. Szerintem egyszerűen bájosan hangzik.
2010. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Érdekes nyelv, a lágyság kontrasztban áll a krákogó hangokkal és a zs hanggal. Nem tudom bretont mennyit hallottatok, hasonló hangzása van, nyilván nem véletlen.
2010. dec. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sem tetszik a francia... Olyan nyálas, vagy nem is tudom... Szerintem a spanyol pl. sokkal szebb. :)
2010. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik tanulom is és tök jó beszélni.:)

Amúgy nekem a németen és a szlávnyelveken kívül szinte minden nyelv tetszik. A spanyol, olasz, orosz, angol(főleg az auzstrál akcentus, az nagyon nagy:D), japán..

2010. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon egyedi a hangzása. Több magánhangzó van benne, mint bármely másik európai nyelvben, kivéve a portugált, ami szerintem a legszebb újlatin nyelv.


Egyébként a francia nyelv NEM bonyolult. Kis előregyártott panelekre épül, rengeteg idiomatikus kifejezés van benne, azokat szépen be lehet magolni, aztán lehet elegánsan társalogni. Erre használták hagyományosan. A nyelvtana egyszerűbb, mint a spanyolé vagy portugálé (ennyit arról, hogy a spanyol a Könnyű Nyelv, a francia meg nehéz), lényegében egy kicsit megbonyolított angol.


A francia nyelvben még az a vonzó, hogy a franciák nyelve. A franciák feltűnősködő, mindig mindent máshogy csinálni akaró, öntelt, ünnepélyes, időnként balfácán nemzet. Érdekesek, stílusosak.


Franciául természetesen nagyon ocsmányul is lehet beszélni, szabályosan rosszul vagyok pl. sok ünnepelt énekesnő hangjától. Azt hiszem, franciául lehet a legrondábban beszélni (meg németül), ez is mutatja, milyen egyedi fonetikája van a nyelvnek.

2010. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát én is beszélek franciául is, és spanyolul is, de szerintem a francia nehezebb. Bár nem igazán a beszéd miatt, bár a francia kiejtés sem egyszerű, de az írás miatt is. Spanyolban soha nem okoz gondot, mit, hogy kell írni, de franciában elég sokx töröm a fejem, hogy most melyik betű, hova kerül egy szóban...és, hogy minek egyáltalán annyi betű:-)
2010. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!