Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha egy spanyol nyelvű, fiatal...

Ha egy spanyol nyelvű, fiatal egyetemi oktatómnak írok emailt, hogyan szólítsam meg a levélben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hola!

...ezt mindig és mindenkinek mondhatod. szóval a rendőrnek is hola :-))

Üdv, HajDoktor

2010. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hola tényleg teljesen nyugodtan belefér, a spanyolok is ezt mondják egymásnak normál helyzetben, legalábbis ezt tapasztaltam Madridban... ha egy pici látszat-formalitást akarnak beleszuszakolni, akkor "hola, buenos días"-t hallasz, de ez a ritkább :)


Ja és nyugdíjasnak azért már nem illik hola-val köszönni. :-)

2010. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs valami policy erre vonatkozólag az egyetemeden? Nekünk van angolon, csak ezért kérdezem.

Egyébként levélben az udvarias megszólítást én úgy tanultam, hogy Estimado profesor (név):


Ha nem hívta fel a figyelmet a tanár, hogy hogyan szeretné, ha szólítanátok, akkor én ezzel indítanék, mert ez udvarias...

2010. dec. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha fiatal, akkor az estimado profesor biztos túlzás lesz, de attól függ, hogy mennyire hivatalos a levél. mert ha csak kérdezni akarsz valamit, simán írd, hogy hola, (buenos dias), ha picit komolyabb, akkor csak buenos dias, ha pedig nagyon komoly, írhatod azt is akár, hogy estimado prof. de gondolom, ha emial, akkor nem vmi hivatalos dolog.
2010. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tisztelt Uram! (csak persze spanyolul!!!)
2010. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!