Japánban az orvosi nyelv a hollandon alapul, mert a legelső érintkezés a nyugati kultúrával és a nyugati orvoslással a hollandokon keresztül volt.
Európában pedig nem csak az orvoslásnál, hanem sok egyéb területen is azért volt sokáig a latin-görög a fő nyelv, mert az európai kultúrák is a latin-görög kultúrán alapulnak.
nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Az angol előtt a latin volt a tudomány nyelve. Egyébként épp mostanában alakul át, sok publikáció angolul elérhető, idővel lehet, hogy ez változni fog.
nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
A tudomány nyelve régebben latin volt így ez maradt fent.
nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Mert alapból a tudomány nyelve latin. Mivel holt nyelv, ezért nem változik és nem alakul át idővel, mint egy ma is beszélt nyelv. A köznyelvekben pedig mindennek több neve lehet, latin neve viszont csak egy lesz, amit mindenki meg fog érteni függetlenül attól, hogy honnan jön.
nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
A hippokratészi eskü mond valamit?
nov. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Mert praktikus a nemzetközi együttműködésben. Ahogy írták, nem változik, mindenki megtanulja az egyetemen, egységes rendszer.
A biológia más területein is, főleg zoológiai és botanikai értekezésekben muszáj hozzátenni, hogy mindenki pontosan értse, miről van szó. Banális példa: széncinege angolul great tit, viszont amit angolul coal tit-nek hívnak, az nálunk fenyvescinege néven ismert. De ha azt mondom, hogy "parus major" és "periparus ater", akkor máris nincs félreértés a magyar és az angol biológus között.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!