Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lengyel vagy orosz nyelvet...

Lengyel vagy orosz nyelvet éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
nem tudok a kettő közül választani, szerintetek melyiket érdemesebb?

ma 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen célra. Az oroszt többen beszélik, és valószínűleg most aktuálisabb tanulni mint a Lengyelt sajnos.(amúgy én is tanulok oroszt)

Viszont Lengyelország közelebb van. De én még így is az oroszt mondanám. Viszont szerintem csak akkor érdemes ezekbe a nyelvekbe belekezdeni ha már van egy fő nyelved amit elég jól beszélsz (általában angol/német)

ma 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok és azt elfelejtettem mondani hogy szerintem oroszország kultúrája (vonatkoztassunk el a mostani helyzettől) fantasztikus, és nagyon sok fantasztikus írójuk, művészük, és épületük van. Elég csak elolvasni egy Dosztojevszkij regényt, vagy megnézni Szentpétervárat.
ma 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orosz valószínűleg hasznosabb. Még a jelenlegi, szankciós környezetben is. Az oroszt nem csak Ororszországban beszélik, hanem nagyon sok más, volt szovjet tagköztársaságban. Például Kazahsztánban konkrétan többen beszélnek oroszul, mint kazahul, de Üzbegisztánban is a többség simán megérti, és használják a hivatalos kommunikációban. Mi meg ugye éppen Közép-Ázsia felé nyitunk most már jó pár éve, arrafelé építjük a gazdasági kapcsolatokat.
ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oroszul jobban megéri. Egyébként az orosz könnyebb is. Ránéztél már komolyabban a lengyelre? Nagyon durva ragozása van. Bár az orosz se kutya, ott meg a hangsúly nehéz, sok más mellett.
ma 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attol fugg, miert tanulod. Ha hasznossagot tekintve: Lengyelorszaggal es a lengyelekkel tobb a kapcsolatunk, tobben utazunk egymas orszagaba es meg nem lehet elmondani, hogy minden lengyel tud angolul.

Az orosztanulas: kb. 10 even belul megy nyugdijba az az utolso orosztanar generacio, akiket nagy tomegekben kepeztek 1990-ig, ameddig az orosz az altalanos iskola 5. osztalyatol kotelezo volt. Ez alatti korosztalyban nem nagyon beszelnek igazan jol oroszul Magyarorszagon, pedig jo lenne, ld. fenti valaszolo, szepirodalmi es szakkonyvek forditasa, tolmacsolas. Az is teny, hogy oroszul rengetegen beszelnek anyanyelvkent, es vilagszerte sokan tanulnak oroszul Argentinatol az USA-ig, hogy megismerjek a nepet es a kulturat. Most ez nagyon erzekeny dolog a haborus helyzet miatt, de a tortenelem mar csak ilyen: pereg, hol ez van, hol az.

Ha csak hobbibol, a nyelvtudas-szeretet miatt tanulnad: egyik sem konnyu nyelv, de nem is annyira borzaszto, ahogy elsore kinez. Esetleg kezdd el mindkettot, kostolj bele, egymas utan, es ahogy erzed. Meglatod, melyikbe szeretsz bele. A cirill betuk ne riasszanak el, azt hamar meg lehet tanulni, ugyanugy azt is, hogy a lengyelben hogyan olvasod ki azt, hogy czszeszshwjdj....

Aztan szamit az is, hogy melyikhez talalsz jobban tanart, tananyagot, nyelvtanfolyamot. (A Youtube meg a Duolingua nem eleg!) Mostanaban mar szuper tananyagok, tankonyvek vannak az oroszhoz.

Mindent egybevetve: en oroszul tudok (eleg rosszul...), es latatlanban az oroszt mondanam. A legnagyobb teruletu orszag a vilagon, es volumenben joval nagyobb a hatasa kulturalisan a vilagra.

De ha esetleg angolul meg nem tudsz stabilan, akkor az legyen az elso!

ma 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!