Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Próbálom az angoltudásomat...

Próbálom az angoltudásomat gyarapítani, és megérteni angol dalszövegeket. Ez például jó így?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=sRWMwpPlm28


a dalszövegben az Angels look like hell. Itt a hell helyett nem az evil lenne a normális?

Egyébként ugyanebben a dalban van az is, hogy Devils look like angels, ami viszont jól van, de ennek a fordítottja nem hell-el kéne legyen? Értelmezhető persze így is, de nagyon fura, és nem ezt akarták szerintem mondani.

Lehet költői szabadság, de ez szerintem nagyon helytelen, és értelemzavaró, vagy valamit rosszul tudok, valaminek van második értelme is, vagy használják máshogy?



júl. 16. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen jó a hell szóval is. Érthető is. Nem is valami különleges elvont kép.

De a dalszövegek egyébként nagyon szabadok. Nyelvtant például semmiképp belőlük akarj tanulni.

júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk ezek mind gyakori szófordulatok, nem tükörfordításban értendõek.


look like hell = borzalmasan néz ki valaki, leharcolt, kialvatlan, másnapos stb.


look like an angel (but ...) = ártatlannak tūnik (de...) (mondjuk pl egy kisgyerek, aki szép, de rosszalkodik)


Másik példa a másodikra:

[link]

júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez meg a elsőre egy nagyon ismert példa:


[link]

júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na de szerintem pont nem azt akarta jelenteni, hogy borzalmasan vagy másnaposan néz ki valaki! Ezért kérdem. Ott a klipp is, szerintem azt akarta jelenteni, hogy az angyalok ördögök valójában és fordítva néha, nem?
júl. 19. 00:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, arról szól a szám, hogy az életben sokszor pont a leginkább lecsúszott, zilált, marcona emberek anyaliak belül, és azok, akik elsőre ártatlannak látszanak, az igazi démoni rosszak.
júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!