Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy fejlesszem az angoltudáso...

Hogy fejlesszem az angoltudásomat?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és szerintem van érzékem az angol nyelvhez, elég jó vagyok belőle, de azért nem tökéletes a tudásom. Sok sorozatot nézek magyar felirattal, de úgy, hogy próbálom nem nézni a feliratot, és megérteni, amit mondanak. Youtube videókat is nézek angolul, meg zenéket hallgatok, és ha egy zenében nem értek egy szót, akkor annak megnézem a jelentését, és megjegyzem. Könyveket még nem olvastam angolul, szerintem ahhoz még nem vagyok elég jó a nyelvből. Milyen módon javíthatnék az angoltudásomon ezeken kívül?

2015. aug. 4. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Az jó ha nézel sorozatot. Tölts le ilyen játékos beszélőkéket vagy ilyesmi.Esteleg az lenne a legjobb ha kimennél külföldre.Én is kiszeretnék menni meg a tesóm.Sok sikert👌
2015. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Folytasd ezt és várj. Tökéletes csak akkor lesz, ha anyanyelvi környezetben vagy, anélkül sose lesz olyan. De ha mondjuk egy c1 es szint is elég akkor azért addig el lehet jutni:) Még pár javaslat: ha van olyan akivel tudsz beszélni angolul akkor beszéljetek néha angolul. Gondolkodhatsz is angolul. A játékokból rengeteg szót lehet tanulni. Sorozatok, filmek mindent angolul, ha nagyon nem érted kezdetben még magyar felirattal, aztán angollal. És szerintem nyugodtan olvashatsz is, csak ne feltétlenül egy 700 oldalas regénnyel kezd. Vannak kifejezetten ilyen célra könyvek, szintekkel ellátva, de ha jó az érzéked, akkor ifjúsági/gyerekkönyveket elkezdhetsz olvasni. Pl kisherceg, micimackó. Ezek nyelvezetileg egyszerűbbek, de mégse csak kis gyerekeknek élvezetesek, nem is nekik íródtak:)
2015. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is ugyanezt csinálom és nagyon sokat fejlődtem.Nekem a kedvencem ThatcherJoe és Caspar Lee. Én már vagy 3-4 éve ezt csinálom és csak szép lassan veszed észre hogy haladsz, ne várd egyből a fejlődést ;) Az angol sorozatok/filmek/youtube videókkal inkább a kiejtésed javul a könyvekkel pedig a szókincsed. + egy jó tanács ha van lehetőséged olyan táborba elmenni ahova igazi angolok jönnek az szuper, de ott az a legfontosabb hogy ne félj beszélni! Tudják hogy most tanulsz és nem fognak elítélni ha hibázol maximum kijavítanak, de csak azért hogy fejlődj. Én jövőre teszem az angol középfokú nyelvvizsgát és eddig az angollal három nyelven tudok és most kezdtem neki a franciának. Ha gondolod írj priviben 14/L
2015. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!