Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire értik meg egymást a...

Mennyire értik meg egymást a csehek és a szlovákok?

Figyelt kérdés

Igaz lehet, hogy a különbség a két nyelv között kisebb, mint mondjuk a németországi és a svájci német között?

Illetve: a szlovákok valóban jobban megértik a csehet, mint fordítva? Egyszer olvastam, hogy a szlovákok több csehet hallanak életük során, mint fordítva (hiszen Csehország gazdaságilag és kulturálisan jelentősebb), ezért jobban is értik.



jún. 25. 02:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiában élek és profi a szlovakom. A csehet simán megértem. Leszámítva egy egy szót, ami különbözik. De maga a szöveg teljesen érthető. Visszafelé is megértik ők a szlovákot. Viszont a lengyel már jóval különbözöbb. Mig S csehben csak pár szót nem értek, addig a lengyelbol örülök ha felfogom mit akar mondani a mondattal. Azért oda már jóval nagyobb a különbség.
jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy honnan származik szlovákiából. Egy északi szlovák jobban megérti a lengyelt, egy keleti szlovák jobban megérti az ukránt, egy nyugati jobban a csehet. Sok a nyelvjárás Szlovákiában.

A kortól is függ. A 1989 elöttiek jobban megértik a csehet. Régen a szlovák TV renegeteg müsort közvetitett csehül. Az újságosnál cseh újságokat is kaptunk, a könyvesboltban cseh regényeket. Ha akartál, ha nem, valamennyit megtanultál csehül. De mikor csehországban jártunk, nem láttam egy szlovák lapot sem, de még szlovák müsort sem a tvben.

aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!