Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehet, hogy hülye kérdés, de?

Lehet, hogy hülye kérdés, de?

Figyelt kérdés
Egy nem erotikus könyvben hogyan lehet szépen leírni a szexet részletesen? Pl én ott elakadok, hogy a női nemi szervre nem találok olyan szinonímát, ami nem is obszcén, de nem is virágnyelv.

jún. 21. 15:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyv, ami nem erotikus pont azért nem az, mert nincs részletesen leírva benne semmi erotikus jellegű dolog.

Erős ellentmondás van a kérdésedben.

jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, nem sok hasonlót olvastam. De pl ott a Tűz és jég dala, ahol eléggé részletesen le vannak írva a jelenetek, de én mégsem nevezném erotikusnak.
jún. 21. 16:24
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyvnek többféle műfaja is lehet, de nyilván van egy dominánsabb, ami alapján forgalmazzák. Utóbbi miatt nem erotikus mű a Tűz és jég dala sorozat, bár nem mondanám, hogy különösebben részletesen ír le konkrét aktusokat. A "lényeg" előtt mindig elvág a történet, az pedig nem erotika, hogy karakterek beszélnek róla.

Először el kéne dönteni, hogy egyáltalán van-e lényege a történet szempontjából, hogy részletes szexjeleneteket írnál (többségében nincs).

jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Lehet hogy borzasztó példa, de pl Stephen King: Az-ban elég részletes és hosszú szexjelenet van, annak ellenére, hogy az aztán biztosan nem erotikus könyv.


Jo, bocs, én mondtam hogy hülye kérdés lesz :D Csak nem igazán vagyok tisztában a zsáneri megkülönböztetésekkel, nem sok erotikusat olvastam.

jún. 21. 17:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy kiemeltem, először azt kéne eldöntened, hogy szükséges-e a szexjelenetek megléte. Ugyanis ezek jelentősen korlátozni tudják egy könyv forgalmazását, hiszen rögtön +18-as státuszba teszik a könyvek. Egy "Az"-féle könyvnél ez nem baj, hiszen az eleve +18-as, de például egy fantasy-nál nagy különbséget jelenthet.
jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

(A 18+ nem hátrány a könyvhöz, mármint témájában eleve 16-17-ről indulna. És disztópiáról van szó.)

jún. 21. 17:18
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az megfelelő szó rá, hogy "nőiessége" ? Szerintem az se nem dedós virágnyelv, se nem túl részletező. Én így írnám.
jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

#8: a nőiesség egészen mást jelent. Nem ismerjük a szövegkörnyezetet, de ilyen szócsere az értelmetlentől a félreérthetőn át az ostobaságig bármit eredményezhet.

Kérdező: van egy csomó online szinonimaszótár. Használd.

jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 akkor ez miert gond?

Amugy az prudsegnek tunik

lehet ezt obszcenitas nelkul is


mivel erotikus dologrol van szo hogy lehetne nem erotikus?

#1 ezt mar leirta


ettol meg a konyv nem lesz erotikus konyv

jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem az, csak tapasztalatlan vagyok és elbizonytalanodtam, ezért írtam ki a kérdést. :D
jún. 22. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!