Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A kínaiak, akik 10-20 éve már...

A kínaiak, akik 10-20 éve már itt vannak, miért beszélnek ugyanúgy magyarul, mint 10-20 évvel ezelőtt az ekső napjukon? Pl. kínai gyorsétteremben?

Figyelt kérdés
Több dolog miatts em értem. 20 év alatt lehetett volna annyit tanulni, hogy azt a szót, amit minden nap kimond, nem úgy kell mondani. Néha olyan erős akcentust hallani tőlük, hogy nem is akcentusnak mondanám, mert tök máshogy lehet érteni, mintha egy mésik szót mondanának. 21 év alatt rendesen is meg lehet tanulni, de még azt sem tanulták meg, azt a 10-20 szót, amit az étteremben kell használni. Ráadásul a kínaiak elég sok hangot ismernek, szerintem nekik nem is olyan nehéz. De miért nincs bennük szándék, ah itt akarnak élni egész életükben?

2023. okt. 19. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha külföldön élsz, de a saját -- akár sokezres létszámú - közösségedben illetve kulturális közegedben, akkor nem vagy rászorulva az integrációra. Elég betanulnod azt a pár tucat mondatot, amivel az őslakosokkal kommunikálhatsz, amikor muszáj. Az ember az energiatakarékos megoldásokat szereti, ahol a cél minél kevesebb erőfeszítéssel minél jobb eredményt elérni.

Máshol is ez van, a mexikói diaszpóra sok tagja sem tud angolul az USA-ban.

2023. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár én tudnék úgy kínaiul, ahogy a kínai büfés beszél magyarul.
2023. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A már huszonéve Angliába élő magyarok miért beszélnek ugyanúgy angolul, mint 10-20 évvel ezelőtt az első napjukon?

Ugyanez érvényes a Németországágban vagy bárhol külföldön élő magyarokra is.


Akik más országokban is saját közösségben élnek, azok nem fognak az ottani nyelvvel haladni. Másrészt minden nyelvben vannak olyan hangok, amiket mások nem tudnak kiejteni, igen kevés kivételtől eltekintve.


De a legtöbb kínai MO-on jól beszél magyarul, csak vannak hangok, amiket rosszul tudnak kiejteni, ez nem tanulás kérdése.


(Mellékesen, te milyen nyelven beszélsz a magyaron kivül és milyen szinten? Ugyanis tipikusan azok akadnak fel mások akcentusán, akik csak magyarul tudnak.)

2023. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha te külföldiként elgondolkozol ezen az országon - feltételezem, nem Mucsaröcsögén van az a bizonyos étterem - akkor te se lennél már biztos benne, hogy a következő 20 évedet pont a magyar tanulás mélyítésébe kéne fektetned. Annál már a pastu, a bengáli, a vietnami és újabban az orosz, a tagalog és a cebuánó is hasznosabb Magyarországon. Háromnegyed órát lehet úgy mászkálni az utcákon, hogy magyar már nem jött veled szembe. Kihaltak. Felszállsz a hajnali munkásvonatra, te vagy az egyetlen, aki tud magyarul az afgánok és a filippínók között. Hát hogy tanuljon itt meg a kínai magyarul?

A magyarul beszélő magyarok különben sem járkálnak éttermekbe, hanem kizavarják az asszonyt a spejzbe, ha be kell hoznia valamit... Ha valaki ma nyit egy kajáldát egy nagyobb városban, az mindennel fog találkozni, csak magyar nyelvvel nem, ha tán mégis, akkor a kedves burzsoázia meg a maifiatalság elgagyogja azt a két szót angolul, ami a diskurzushoz szükségeltetik. Sajnos ez van.

Egyébként az ilyen alagsori "olcsó boltokban", ahová a nyugdíjasok járnak, szoktak tudni a kínaiak elég jól magyarul.

2023. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Elég betanulnod azt a pár tucat mondatot, amivel az őslakosokkal kommunikálhatsz, amikor muszáj."


De erről beszélek, hogy két mondatot se tanult meg az a kínai, aki nálunk az étteremben van, de más helyen is ezt tapasztalom. 20 év alatt ezt a két mondatot használja csak, és nem tanulta meg! Ezt nem értem.

2023. okt. 20. 15:34
 6/7 A kérdező kommentje:

"Mellékesen, te milyen nyelven beszélsz a magyaron kivül és milyen szinten? Ugyanis tipikusan azok akadnak fel mások akcentusán, akik csak magyarul tudnak"


Én angolul tudok leginkább, de tanultam franciát és németet is. Nem szeretem a nyelveket, nincs hozzá érzékem. De ha véletlenül meghallok egy anyanyelvi angolt beszélőt, hogy tök máshogy ejt egy szót vagy kifejezést, mint ahogy eddig én, akkor igyekszem megtanulni. Nem akcentusról beszélek. A kínaiak betüket hagynak ki vagy tök más betüt tesznek bele, tök mást mondanak sokszor. És mondom, arról a mondatról beszélek, amit 20 éve használ, és csak azt a két mondatot. Ha én magyarként egy külföldi étteremben dolgoznék és 2 mondatot kéne megtanuljak, akkor azt a kettőt legalább megtanulnám. Dolgoztam más munkakörben, ahol egy-két sablon mondta kellett, és megtanultam. De ismerünk külföldi előadókat, akik idejönnek és kedvességből magyarul köszönnek a koncertjükön, avgy még egy dalt is megtanulnak, és nem 20 évük van rá.

2023. okt. 20. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Az artikulációs bázisok egy idő után elmeszesednek, így bizonyos hangokat szinte lehetetlen tisztán kiejteni.
2023. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!