Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért terjed, hogy a "gyorsan"...

Miért terjed, hogy a "gyorsan" és "folyamatosan" szavakról a mai fiatalok sokszor elhagyják az -an végződést?

Figyelt kérdés
A Youtube-on hallom sokszor, hogy "még ezt gyors megcsinálom", vagy "azt látom, hogy a filmeket folyamat megszakítják reklámokkal".
2023. jan. 17. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Mindig lesznek új szokások, régi szokások is vannak, nemcsak a mai fiatalokban találunk furcsaságokat, ha elkezdünk kekeckedni.

Megoldás. Nézzünk magunkba. Mégis milyen hatással van az életünkre, hogy valaki így ír és beszél? Nekem semmilyen. Ha neked igen, akkor oda csatornázd az ezzel kapcsolatos észrevételeidet, a youtube videó alá. De valószínűleg más gondod van. Nem ezzel van a bajod, ki hogy beszél, és ír. Inkább az, hogy nincs fölötte kontrollod.

2023. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: Biztos igazad van, és én nem ismerem a helyes alakokat. IKSZDÉ
2023. jan. 17. 13:33
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy mivel a fiatalok kommunikációja egyre inkább írásban, a közösségi felületeken zajlik, és ott már régen elkezdődött a rövidítés, ez szivárog át a beszélt nyelvbe is. Ilyen pl a tárgyrag eltűnése is.
2023. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem új dolog, már gyerekkoromban is sok felnőtt így mondta.
2023. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Felgyorsult a világ, a beszéd, ahonnan le tudunk csípni végződéseket, onnan lecsípünk (ez amúgy más nyelvekben is ilyen tendenciát mutat). Az is egyre ritkább kifejezés, hogy “lehet, hogy…” Újabban csak “lehet” szokott lenni, a hogyot kihagyjuk. Ez nekem fiatalként fel se tűnt, csak egy idősebb bácsi mondta, hogy az ő fülének ez fura.
2023. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%
#1: biztos igazad van (szerintem nincs), de engem a végtelenségeg felb.sz ez a forma.
2023. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen idegesítő szóátalakítások, meg mondtatszerkezetek amelyek, egy ideig divatban vannak aztán már ciki. Pl.: "végetnemérős", vagy az "is" túlhasználata pl.: "Mindent is megígér a politikus." Ezek először jól hangzanak átveszik az emberek, aztán már amiatt lesz ciki a használata mert túltolják és nem éppen a kultúráltabb réteg használja.
2023. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!