Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Balfékek (Community) c....

A Balfékek (Community) c. sorozat fordítói miért "ferdítették" következetesen és folyamatosan diaporámának a diorámát?

Figyelt kérdés

A dioráma - amit angolul is ugyanígy írnak, csak ékezet nélkül - egy háromdimenziós múzeumi/kiállítási makett. Ergo egy mini terepasztal.


Ezzel szemben a diaporáma egy audiovizuális kifejezési eszköz.


A sorozatban mindig láthatóak a makettek, amiken dolgoznak.


Egyszerűen nem értem, ezt hogy lehetett benézni, ráadásul több évadon keresztül.



2022. okt. 18. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Mert ember fordítja, ember meg hibázhat. Főleg, mivel nagy mennyiségben kell egyszerre előállítani a fordításokat, és a tempó miatt esélyed sincs ellenőrizni magad, a stúdió meg nem áldoz szerkesztőre/korrektorra.
2022. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert hülye mindkettőhöz, és így azt hiszi, az angolt olvasva, hogy tudja, mit olvas. Ráadásul alighanem csak egy szövegkönvet kapott, a látvány sem tudja segíteni. A fordítás meg nem fizet eleget ahhoz, hogy sokat gondolkozzon. Hát így keveset sem gondolkodik.

A fordítók mind ilyenek, elvállalják, és minden szakszavat félrefordítanak, legyen az lovassport, sebészet, haditengerészet, főzőtudomány, fizika, bármi. Egyik ilyen ragyogó példa az volt, mikor egy anyagot ketten fordítottak, és az egyik értett a szaknyelven, ő a kifejezést ívoltó tekercsnek fordította (az egy ismert kifejezés a villamos energetikában), a másik meg ugyanazt úgy, hogy törlős spulni.


Számomra azért már életem végéig a JAG marad az etalon a félrefordításban. Abban még olyan is van, hogy nem fordította le, annyira fogalma sem volt róla. A csatahajó lövegtornyában szolgálatot teljesítő matróz ezt mondja magyarul: Én vagyok a prájmör hendlör. :D (mert nincs "töltény", hanem a lövegtorony rakja össze a "golyót", a "puskaport", meg a "gyutacsot", hogy kézifegyveres fogalmakat használjak - és a "gyutacs" neve a primer)


Szóval ezeken csak nevetni ajánlatos, mert örök humorforrás, és a nevetés egészséges.

2022. okt. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!