Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak még nyelvek amik a...

Vannak még nyelvek amik a magyarhoz hasonlóan változó a helyesírása vagy a többi nyelvnek a helyesírása konstans?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 04:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értve, hogy időben? Persze, a nyelveknek szokott változik a helyesírása. Az egyiknek jobban, a másiknak kevésbé.
2023. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem pontosan a kérdésedet, de...

Nincs olyan nyelv, ami ne változna. A nyelv egy változó rendszer, mégpedig azért, mert a valóságot írja le, és a valóság is változik.

Emellett változnak a nyelv használói is, a nyelvhasználati igények, szokások, ez is tükröződik a nyelv rendszerében.

Pl. átveszünk egy idegen nyelvből egy szót > file. Ez a szó beépül a nyelvbe, egyre többen használják, olyanok is, akik nem ismerik a szó eredeti nyelvét, az emberek egyre inkább magukénak érzik ezt az idegen szót, és elkezdik a saját nyelvük szabályai szerint leírni > fájl. Egy darabig a 2 alak párhuzamosan létezik a nyelvben, aztán az egyik kikopik, a másik pedig meghonosodik. Egy idő után (ez azért általában pár évtized / pár száz év) már nem is érezzük idegen szónak: jövevényszó lesz belőle, egy másik nyelv átvett szava, ami már teljesen beépült a nyelvbe...

Pl. ha azt mondom, pohár, ezt magyar szónak érezzük, pedig valójában görög eredetű jövevényszó, ami német (óbajor) közvetítéssel került a nyelvbe.

2023. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy változó a helyesírása...?


Ha a szabályváltozásokra gondolsz, hát akkor nézd meg a német nyelvet. Annyiszor reformálták meg az elmúlt kb. 20-25 évben, hogy szerintem már senki sem tud helyesen írni. Mindenki leragadt ott, amit még őt tanult.

2023. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!