Ha a függvényeknél a konstans tag 3/4, akkor 0,75-nél van az X?


2022. dec. 13. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

X=0-nál 0,75 lesz az érték, ha jól értem a kérdésedet.

Azaz a konstans tag a függvény y tengellyel vett metszéspontja.

2022. dec. 13. 17:01
 2/6 A kérdező kommentje:
0-nál vagy 0,75-nél van akkor?
2022. dec. 13. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
X=0-nál az f(x)=0,75.
2022. dec. 13. 17:30
 4/6 A kérdező kommentje:
De a függvénytáblázatba hova írjam be?
2022. dec. 13. 17:32
 5/6 krwkco ***** válasza:

"x=0-nál az f(x)=0,75."

Ha x polinomjáról van szó. De léteznek más függvények is.

2022. dec. 13. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, sajnos nem derül ki hányadikos a kérdező. De a kérdés feltevés alapján próbáltam kitalálni mire gondolhat.

Nem vagyunk egy hullámhosszon.

2022. dec. 13. 20:40