Mit jelent az angolban hogy gonna?
3: Ha nem használod, amikor angolul beszélsz, akkor akár tetszik, akár nem: nem angolul beszélsz.
Az angolhoz ugyanis elválaszthatatlanul hozzátartozik a szavak, főleg a nyelvtani elemek erőteljes redukciója, összevonása – ez adja a nyelv ritmusát és jellegzetes hangzását. Enélkül idegenül, tankönyvszagúan fog hangzani a beszéded, a tankönyvben leírtakról meg tudjuk, hogy sokszor elég messze esik a tényleges nyelvhasználattól, azaz a tényleges nyelvtől.
Az ilyen rövidítéseket nem szabad hanyagságnak, lustaságnak, csúnyaságnak tekinteni, hanem el kell fogadni, hogy az angolnak ez szerves része, és ezért erősen ajánlatos használni – már ha valaki valóban angolul, angolosan akar beszélni.
8: Látom, nem érted a lényeget, akkor szájbarágósan: mássalhangzó törvények. Hasonulás, összeolvadás, stb. Minden nyelvnek megvannak a maga mássalhangzó törvényei.
Az angolban az nt hangkapcsolatból a t könnyedén kieshet (a don't/won't/wouldn't, stb végéről is gyakran lekopik), így a want to kiejtése kiegyszerűsödés miatt wanna lesz. Remélem, azzal tisztaban vagy, hogy a to-t nem tu-nak ejtik, hanem svával (IPA: ə), akárcsak a szóvégi a-t (lásd Rosa, pasta, stb.).
Emiatt a got to és a gotta kiejtése is szinte azonos (max a t hosszán lehetne lovagolni).
A gonna meg érthető módon keletkezik a going to-ból, többszörös redukcióval. Egy ilyen gyakori kifejezésnél ez nem is meglepő.
Az angol nyelvnek része az erőteljes egyszerűsödés. Ezekben a szavakban is csupán ez történik. Ezt rosszallni az angol nyelv működésének meg nem értéséről tanúskodik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!