Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az emberek nem tudják, hogy...

Az emberek nem tudják, hogy az "írok privát" nem helyes kifejezés?

Figyelt kérdés

Sokszor látom facen, most pl. ez jött szembe: "szia engem érdekelne az asztal, írok privát"


Miért nem írják ki, hogy írok privátban vagy írok privát üzenetet? Értem én, hogy rövidítés így meg úgy, de nekem ez úgy tűnik, hogy semmi köze a rövidítéshez, egyszerűen azt hiszik, ez így helyes. Ők írnak privát, besz@rok :D Mintha a "priva" lenne a szó maga, és ragozva privát :D


2022. aug. 8. 15:35
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Jaj mert a 60 éves cigányasszony biztos azért használja így, mert határozószóként használja :D hagyjá má... Egyébként még mindig állítom, hogy nem helyes így, hogy írok privát. Nem tudtál meggyőzni, ráadásul biztos vagyok benne, hogy te sem írnád így, csak most itt osztod az észt, engem próbálsz beállítani hülyének, miközben tudod, hogy miről beszélek és miért mondom, hogy rosszul írják. De ezen az oldalon alap, hogy a kérdezőt kell ostorozni szóval hagyjuk is :D
2022. aug. 8. 20:38
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

21: Nem. Nem azért használja így, mert tudja, hogy határozószó, hanem mert így látja a környezetében másoktól.


Te amúgy elfogadhatónak, helyesnek érzed azt a mondatot, hogy "Megrendelem online"?

2022. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem
2022. aug. 8. 21:33
 24/28 A kérdező kommentje:
Én pl ezt mindig úgy mondom, hogy megrendelem a neten, ettől függetlenül ez valahogy nem akaszt ki, mint a kérdésemben szereplő kifejezés.
2022. aug. 8. 21:35
 25/28 anonim ***** válasza:
32%
Ez ugyan olyan hulyeseg es ertelmetlen, mint az angolban lehagyjak a “ly-t”. Tul hosszu nekik. Az emberek minden orszagban es nyelven butulnak, lustulnak el.
2022. aug. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
52%

Irok privatot

Irok privatban

2022. aug. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#26

Ahogy mondod. Így helyes.

2022. aug. 9. 08:34
 28/28 anonim ***** válasza:
26%

Kerdezo!

Tudod az emberek mar “gyorsirast es beszedet “ vettek at, mert tudod Nagyon “elfoglaltak, stresszesek ebben a nehez eletben” . 😂


#25/26

2022. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!