Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez manapság divat vagy van...

Ez manapság divat vagy van jelentése is?

Figyelt kérdés

Egyre többször látom hogy valaki a mondata elejére odaírja azt a kis szócskát hogy "am".

Így a mondata értelmetlenné válik,ez nem baj?!


2010. szept. 1. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
am szerintem ez nem olyan létfontosságú kérdés
2010. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
am sztem + de
2010. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

15:03 Mégegyszer nem válaszolok, mert már válaszoltam előre:


Például:

1. "Ezután az jön, hogy a mai fiatalok nem tanulnak, helytelenül írnak ... stb"


Erre te ezt írtad:

" Bár tessék, itt a bizonyíték, hogy a mai fiatalok agy nélkül élnek! :)


2. „Azért egy "úgy" begépelése egy "am" után ne vegyen már igénybe másodperceket! Esetleg egy "agy" begépelése a vok betűi közé.”


Erre válaszoltam:

„És igen, nagyon sokat számít az a pár másodperc, amit ezzel takarítasz meg. „


Tehát kár is volt írnod ide, mert már előre válaszoltam arra amit írtál. Fura mi?

2010. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem időspórolás, mert effektíve nem vesz időt igénybe. Mármint ha tudsz gépelni. Ha nem, akkor így jártál...


Vok, vagy vagyok... ld. fent, amúgy ez egy humoros kiszólás volt, hisz vagyok-vok=agy... na mindegy, ne kelljen már egy ennyire egyszerű szójátékot magyarázni.


Leírták már sokan, leírom én is, helyesen írni olyan, mint rendszeresen zuhanyozni. Ha működik, fel sem tűnik, de hiánya borzasztó zavaró tud lenni.


Még egyszer: a fiatalság élvezete nem zárja ki a nyelvtanilag helyes és stilisztikailag szabatos fogalmazást. Illetve attól nem lesz jobb a fiatalságod, hogy szándékosan helytelenül írsz. Másik analógia. A dohányzástól még senki nem lett felnőttebb. Tetszikérteni: azért mert a többi fiatal csinálja, nem muszáj neked is.


A válaszaidban mellőzöd a felesleges rövidítéseket, miközben szajkózod az unalomig ismert carpe diemet... de te tudod.

2010. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

18:34

Teljesen egyetértek!:-)

2010. szept. 1. 18:47
 16/16 anonim ***** válasza:
igen, az AM az amúgy rövidítése! meg néha az ÁM is! amikor nem tudja mit mondjon olyankor ezt irja hogy: ööö, ööömmmm, nem pedig am!
2010. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!