Ehhez mit szólsz? Én nagyon meglepődtem rajta, mert hallottam már ilyesmit, de azt hittem eddig, hogy csak sovinizmus.
"A párizsi Sorbonne egyetem nyelvészei néhány évvel ezelőtt számítógépes összehasonlító elemzés segítségével megvizsgálták a világ összes élő és holt nyelvét.
Arra a kérdésre keresték a választ, hogy melyik őrzött meg legtöbbet az ősműveltség közös nyelvének elemeiből, az úgynevezett ős-etimonokból. A vizsgálat eredménye megdöbbentette a tudósokat is. Azt találták ugyanis, hogy az angol nyelv 4%, a latin 5%, a héber szintén 5%, az indiai 9%, a tibeti és szanszkrit 12%, az ős-török 26%, a magyar nyelv pedig 68% ős-etimont tartalmaz!"
mindjárt bekaksizok..
a mindennapi élet oldaláról nézve, semmi jelentősége nincs
Jó lenne tudni, mikor és ki vizsgálta.
Ahol láttam irodalomjegyzéket az állítólagos sorbonni kutatáshoz, az egy 1999 magyar kiadású anyagra utal "Bábel előtt. Isten nyelve, avagy képességünk a magyar nyelv" címmel. Nem tűnik túl hitelesnek számomra.
Én se értek hozzá. De a gugli a barátom.
Egyébként nem nagyon értem, miért jojóznak ezeken.
pl. az őseim között nemesek vannak, de az én értékemen semmit nem javítana, ha azt kutatgatnám, melyik ősöm milyen jeles tettekkel dicsekedhet. Nekem _most_ kell élnem.
Miért jó az ilyen mélymagyaroknak, ha azt próbálják bizonygatni, hogy magyar mi volt, honnan származik, stb. Egyébként nem értékelik a saját életüket, magyarságukat? Ha finnugor ősnyelvrokonaink vannak, akkor jajj jajj rettenetes?
21:27
Ez a jegyzet jónak tűnik, az első oldalt olvasva az az érzésem, hogy nem egy korszellembarát, múlttagadó maszlagról van szó, ami manapság oly nagy divat. Ha lesz időm majd olvasgatom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!