Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ehhez mit szólsz? Én nagyon...

Ehhez mit szólsz? Én nagyon meglepődtem rajta, mert hallottam már ilyesmit, de azt hittem eddig, hogy csak sovinizmus.

Figyelt kérdés

"A párizsi Sorbonne egyetem nyelvészei néhány évvel ezelőtt számítógépes összehasonlító elemzés segítségével megvizsgálták a világ összes élő és holt nyelvét.


Arra a kérdésre keresték a választ, hogy melyik őrzött meg legtöbbet az ősműveltség közös nyelvének elemeiből, az úgynevezett ős-etimonokból. A vizsgálat eredménye megdöbbentette a tudósokat is. Azt találták ugyanis, hogy az angol nyelv 4%, a latin 5%, a héber szintén 5%, az indiai 9%, a tibeti és szanszkrit 12%, az ős-török 26%, a magyar nyelv pedig 68% ős-etimont tartalmaz!"


[link]


2010. aug. 28. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

mindjárt bekaksizok..

a mindennapi élet oldaláról nézve, semmi jelentősége nincs

2010. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 hollófernyiges ***** válasza:
76%
Amíg nem látom az eredeti közleményt, addig nem hiszem el, ezeket a magyarságkutatókat túl sokszor láttam már hazudni, különösen genetikai kutatások eredményéről (pld hogy mi vagyunk Közép-Ázsiától nyugatra a japánok legközelebbi rokonai, az eredeti cikket megnézve kiderül hogy ez már mérési hibahatár körül mozog és nem is a magyarok, hanem a szardíniaiak a legközelebbiek, stb)
2010. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ősműveltség közös nyelve??? Az mi?
2010. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%
Röhely. Pont a Sorbonne-on égetnék magukat ilyen áltudományos hülyeséggel? A számítógéeps szókincs-összehasonlítást valódi nyelvész nem veszi komolyan. Főelg nem a nosztratiksu nyelvcsalád elméletét. (amelyben ugyan még van reláció, de jelenelgi eszközökkel nem vizsgálható)
2010. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
nosztratikus
2010. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Jó lenne tudni, mikor és ki vizsgálta.


Ahol láttam irodalomjegyzéket az állítólagos sorbonni kutatáshoz, az egy 1999 magyar kiadású anyagra utal "Bábel előtt. Isten nyelve, avagy képességünk a magyar nyelv" címmel. Nem tűnik túl hitelesnek számomra.

2010. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hát én nem értek a témához. Kifejthetnéd bővebben is mi van.
2010. aug. 28. 21:07
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Én se értek hozzá. De a gugli a barátom.

[link]


Egyébként nem nagyon értem, miért jojóznak ezeken.

pl. az őseim között nemesek vannak, de az én értékemen semmit nem javítana, ha azt kutatgatnám, melyik ősöm milyen jeles tettekkel dicsekedhet. Nekem _most_ kell élnem.

Miért jó az ilyen mélymagyaroknak, ha azt próbálják bizonygatni, hogy magyar mi volt, honnan származik, stb. Egyébként nem értékelik a saját életüket, magyarságukat? Ha finnugor ősnyelvrokonaink vannak, akkor jajj jajj rettenetes?

2010. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
Ha lenne fantáziám, szerintem én is írhatnék egy ilyen felfedezést.
2010. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

21:27


Ez a jegyzet jónak tűnik, az első oldalt olvasva az az érzésem, hogy nem egy korszellembarát, múlttagadó maszlagról van szó, ami manapság oly nagy divat. Ha lesz időm majd olvasgatom.

2010. aug. 28. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!