Van olyan nyelv amelyikben NINCS magázás az angolon
kívül?
Figyelt kérdés
tudom hogy már tettek fel ezt a kérdést de senki nem kapott egyenes választ, tudom hogy a legtöbb európai nyelvben van magyar spanyol olasz stb de miben nincs?
Az angolban is van magázás. Nem az ige toldalékával oldják meg, de teljesen máshogy beszélsz ott is azzal, akivel mondjuk magyarul magázódnál, mint akivel tegeződnél.
2021. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
jól írja az 1-es, a "nincs magázás" egy tipikus felületes megállapítás, aki csak alapszinten tud angolul, az nem ismeri fel....
2021. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
És egyébként Anglia egyes kies vidékein a mai napig használják a forgalomból általában már kikopott tegező alakot.
2021. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Angolul a magázás maradt meg, a tegező forma veszett el. Svédül viszont az utóbbi néhány évtizedben nincs magázás.
2021. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Norvégül csak a királyi családot magázzák :)
2021. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
A legtöbb ázsiai nyelvben amiről tudok, tulajdonképpeni személyragozás sincs. Ami érdekes viszont, hogy mennyire udvariasan és tisztelettudóan kell megszólítani a korban, rangban feljebb lévőt. Eszerint a koreaiban például négyféle megszólítás van. A formális hivatalos megszólításon belül is van egy udvariasabb (mint az önözés) és egy semlegesebb (mint a magázás) és ugyanez a kettősség a tegezésben is megvan, vagyis más a "szervusz kérlek, bátyámuram," és más a "szió, öcsisajt". :D
De a japán még érdekesebb annyiban, hogy ott arra kell vigyázni, milyen első személyt használok, vagyis az "én" névmás melyik formáját. Pld ha a főnök viszonylatában, vagy egy rangidőst megszólítva, akkor kicsinyítő képzős alakban lesz, olyan hangulatof kelt, mint ha azt mondaná, "csupán szerény személyem". :)
2022. jan. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
Cigány nelvekben meg a latinban nincs magázás, és talán a héberben sincs. Eszperantóban van, de a lojbanban nincs.
2023. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Az eszperantóban sincs, mindenki ugyanúgy "vu" mint az angolban mindenki "you". az más kérdés, hogy kitaláltak oda is egy "kvázi-hagyományőrző" ci névmást, hogy valami megfeleltethető legyen az az angol "thou" Shakespeare-korabeli egyes számú tegező alaknak, amit a korszerű sztenderd angol akkor sem használ, ha a trollok iderohannak sietve hozzátenni, hogy de a skót felföldön igenis thou... stb és lepontoznak.
2023. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Senki sem állította, hogy a korszerű sztenderd angol használja. Azt állították, hogy az emberek használják.
Hogyan trollozhat le egy értelmi fogyatékos másokat?
2023. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
9.: Kiszagolom a trollokat. Végül is könnyű, mert a válaszaik teljesen irrelevánsak, és általában mégsem akarják érteni, hogy miért. Ha magadra veszed, te tudod, mi az oka....
Kérdező:
A lényeg, hogy az eszperantóban és az angolban de facto nincs magázás.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!