Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 18 éves vagyok és nem tudom...

Krisz1534 kérdése:

18 éves vagyok és nem tudom kimondani az r betűt. Szerintetek még megtudnám tanulni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 24. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Logopédussal beszélj. Gyakorolj és ő tudja megmondani, hogy van-e fejlődés, vagy sem.
2021. márc. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Remélem😂
2021. márc. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Az R betűt nem lehet kimondani. Az R hangot annál inkább.

Betű, amit leírok.

Hang, amit kimondok.


Logopédussal kell beszélni, az R hangzó helytelen képzésének számos oka lehet. Gyerekkorodban ez miért nem lett kivizsgálva?

2021. márc. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért nem lett kivizsgálva mert nem volt nálunk logopédus😔
2021. márc. 24. 18:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi volt, azzal sokat nem tudsz kezdeni. Azzal, ami van, azzal tudsz. Felnőtt embereknek is képesek segíteni. Nehezebb, lassabb, de sikerülhet.


Ráadásul te tudsz jegyzetelni és meg tudsz jegyezni több gyakorlatot és magadat is rá tudod venni, mert van motivációt, hogy gyakorold. Ami a gyerekek esetében álltában nincs meg. :)

2021. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a válaszokat
2021. márc. 25. 01:46
 8/9 anonim válasza:
Kiskoromban nekem is volt problemam ezzel, logopedushoz is jartam de nem hozott jelentos valtozast. Nem tudom igy latatlanban de valoszinuleg neked is a nyelved alatti hartyaval van problema, tulsagosan ossze van "forrva", nove. Nekem ezt meg anno a gyerekorvosom bemetszette es joval jobb lett. Szerintem orvossal is erdemes lenne konzultalnod. Egyebkent egyatalan nem fajdalmas ;)
2021. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nekem is az a problémám amit írtál
2021. márc. 27. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!