Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 18 éves vagyok, és vannak...

18 éves vagyok, és vannak problémáim pár betű kiejtésével. Most leginkább az R betűre gondolok. Ennyi idősen lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban (általános alsóban) jártam logopédushoz, de az semmit sem ért. Véleményem szerint ez az orvos hibája volt akkor.
2018. okt. 5. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 18-nál jóval több vagyok, de nekem is az R nem megy rendesen.

A németek eleve nem is ejtik úgy pergetve, mint mi. Ennek ellenére találkoztam olyan német anyanyelvűvel, aki tudott magyarul, és az R-t is helyesen ejtette. Ha ő meg tudta tanulni, akkor talán más is.

Vannak ilyen fonetikai magyarázatok, ahol leírják, melyik hangot hogy kell ejteni, hol van a nyelv olyankor, hogy van a száj, stb., az alapján lehet próbálkozni. Az is le van írva, hol kéne lennie pontosan a nyelvnek az R ejtésekor és meg lehet próbálni utánozni az alapján. Kb. a logopédus is ezekre vezet rá.

2018. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most is a logopedus a megoldas.
2018. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2018. okt. 5. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!