Miért fejlődött ilyen egyedivé a magyar nyelv?
Tudod mi a beszél? Jah, nem, mert nem tudsz beszélni.
Beszél: indogermán bas, bah gyökből ered, a magyarban germán, ebből jön a görög baskein, mint megigéz és elvarázsol, vagy a szláv basj, ami varázsszó, a magyarban a germánból a boszorka.
A beszéd szó: bes+germn da és ada képző.
A beszél gyöke lett a bah-ból a bű, ahogy a düh a gyöke a tombolnak, meg a dihderegnek.
A beszéddel egyben tehát megbűvölés történik, megidézés. Ebből ered a görög phon is, a latin fáma is, illetve a báj szó is, ami a germán bójan, szláv bójati.
Beszél szót alkalmazni:
1.Kirgen, mint a nyelv beszél, megbűvöl.
2. A beszéden át lép be valami a vanba, lesz ügy(wahtj).
3. Megigézés, megbűvölés, ráolvasás.
Kirgen immanens As, a világban van benne. Ő, ez a szellem előbb volt, mint te, lehet, hogy ember volt, de szellem lett, vagy a természetben lévő szellem, egy szellem.
Kirgen folyton beszél, mert Kirgen, eme primitív, előbb észlelt mint te, tett ismerést. Ész, ismer: wis, wismó, wusmó.
Eme As az akarján át(was, ekón, wak, ami belső és természeti szükségszerűség) a gyököt ráhúzta a tárgyra, mint az üt gyököt, a wedh a fegyverre. A szót a későbbi megkapja, mint apriori, de valójában aposteriori, mivel tapasztalás, vagy észlelés, megimserés utáni, mert Kirgen már észlelt. A fegyver szóban van akar is, mint természeti és belső szükségszerűség, és ismeret is. A szubjektum Kirgen szerint, vagy után ismer meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!