Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarországon miért csak...

Magyarországon miért csak ilyen kevesen tudnak nyelvtanilag helyesen írni?

Figyelt kérdés

Akár megnézzük ezt az oldalt, ne lenne olyan kérdés amiből ne ömlene a helyesírási-nyelvtani hiba. Miért olyan nehéz figyelni erre? Vagy mikor az ember beszélget bármilyen chat félén, (pl. msn) ott is elöntik az embert a hibák. Ki mit gondol erről?


Utóirat: Valószínűleg ebben a kérdésben is lesz 1-2 fogalmazási hiba, de azt már bevállalom :Đ


2010. aug. 6. 23:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én a velem egykorúakhoz képest képes vagyok helyesírási hibák tömkelege nélkül leírni a mondanivalómat, mégsem becsülnek meg:) Mindig jó voltam helyesírásból, egyedül a szókincs hiányával vannak problémáim, de mostanában egyre több könyvet olvasok, hogy fejlesszem magam.

16L

2010. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

vannak, akik sz.rnak rá, pedig lenne hozzá képességük, hogy elsajátítsák, csak épp semennyire sem érdekli őket.

és vannak olyanok is, akik egyszerűen képtelenek megtanulni, valahogy nem tud ráállni az agyuk ilyesmire, másképp működnek, nem éreznek rá, mikor kell vesszőt tenni, illetve a szavak helyes írásmódjára sem.

2010. aug. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

chat-féle

nem intelligensek

bocs, csak kijavítottam a hibáidat. :P


engem ami nagyon zavar még, az az, mikor a vessző után nem tesznek szóközt. elképzelni sem tudom, hogy lehet így írni, mindig csodálkozom rajta.

(más meg lehet, azon van kiakadva, hogy hogy lehet csak kisbetűkkel írni. :D én is így írok, na, engem meg ez nem irritál.)

2010. aug. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Néha már úgy vagyok vele, hogy azzal is elégedett lennék ha legalább érthetően fogalmaznának a tisztelt fórumtársak, mert ha még ez sem teljesül, akkor megette az egészet a fene.
2010. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Talán az internetes fórumok elterjedése, ahol a mondanivaló, nem pedig a külalak számit és az oktatás szinvonala miatt nem tudnak írni. Ritkán én is szoktam hibázni, ezért is olvasok el minden hozzászólást elküldés előtt, persze így is van, hogy egy hiba felett átsiklok. Mikor 9-es voltam, íratott velünk a magyartanár helyesírási tesztet, enyém lett magasan a legjobb, a tanár szószerint így fogalmazott: miért ülsz be ennyi analfabéta közé?
2010. aug. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

[link]

Ez ide kívánkozott :D


Szerintem egyébként az is sokat segítene, ha lenne lehetőség a válaszok utólagos szerkesztésére, mint sok más fórumon. Velem is előfordul, hogy elküldöm, és aztán veszek észre egy elütést, szóismétlést, vagy helyesírási hibát.

2010. aug. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én jól tudok fogalmazni és néha sikítva elrohannék egy-két rossz fogalmazási hiba miatt, DE a helyesírásom borzalmas. Nem tehetek róla, sose lesz hibátlan még ha bemagolnám az összes helyesírási szabályt is. Ez van.


17/l

2010. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

az 1 dolog, h véletlenül elgépelek valamit. pl kicserélek 2 betűt a szóban, vagy hasonló.

de amikor látszik, h valaki full sötét, és a helyesírása olyan csapnivaló, hogy csodálom, hogy egyáltalán az első osztályt elvégezte...

általános hibák: amikor az igekötőket külön írják, ott ahol ez nem indokolt... na az, nagyon idegesítő. vagy amikor rövid ö ü o helyett hosszút írnak.

2010. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Magyarországon miért csak ilyen kevesen tudnak nyelvtanilag helyesen írni?"


A "nyelvtani helyesség" egy ideális, elképzelt norma, amit senki sem tud 100%-ig betartani, ráadásul a gyakorlatban nem is törekszünk rá pl. egy beszélgetésben.


Ha azt hiszed, hogy Magyarországon az átlagember gyengébb nyelvtanból, mint más helyeken, akkor nem sok tapasztalatod lehet az angol, német, vagy főleg a spanyol nyelvterülettel kapcsolatban.

2010. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Olvasd el az első oldalt, odaírtam hogy a "Magyarország" résszel tévedek, mondjuk úgy hogy "manapság"
2010. aug. 7. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!