Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akinek van angol felsőfokúja,...

Akinek van angol felsőfokúja, az mit gondol magáról, el tud olvasni egy eredeti angol irodalmat (mondjuk Harry Potter), úgy, hogy nem kell sokat szótáraznia?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert azt vettem észre, hogy ha nyelvtudásról van szó, mindenki tök más mérce szerint ítéli meg magát. Van aki azt hiszi, tud, közben nem tud semmit se, a "jól tudok" mást jelent emberenként, hiszen szubjektív... na mindegy. Szóval?
2010. júl. 19. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A felső fokú nyelvvizsga nem mindig egyenlő felsőfokú nyelvtudással. A nyelvvizsgára simán be lehet gyakorolni a szitukat, és kb. mindent. Jó, persze kell nyelvtudás, de szerintem egy erős középfokú nyelvtudással, és megfelelő célzott gyakorlással le lehet rakni a felsőfokút.SZERINTEM.
2010. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg emberenként mást jelent. Nekem középfokúm van angolból, napi szinten olvasok informatikai cikkeket, leírásokat angolul, és csak elég ritkán kell a szótárat használnom ezen a téren (leginkább vitafórumoknál) Viszont egy szépirodalmi művel biztos nem boldogulnék el.
2010. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
akinek felsőfokúja van az sem tud minden egyes szót. viszont van annyi tapasztalata és tudása ,hogy ki tudja következtetni az olyan szó jelentését amit esetleg nem ismer. nekem középfokúm van , de simán olvasok angol regényeket, és nem szótárral a kezemben :)
2010. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az agy 10-12 oldalnál átvált angolra, mintha észre se vennéd. Csak a nyelv szerkezetét "kell megértened", ha valamit nem tudunk, rögtön nem állunk meg, hátha kiderül a kontextusban. De igazad va, ez szubjektív. Tehát aki jól ismeri az adott nyelvet, és sokat gyakorolta különféle alternatívákkal, vagy nélküle, de jól tudja, akkor az agy automatikusan értelmezi a nyelvi szerkezetet, (ne értsd azalatt, hogy automatice lefordítja "szó szerint"), akkor elkezd az agyad átállni. Persze a motiváció egy fontos tényező, mint mindig. A némettel legalább is így vagyok.
2010. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
igaz, nekem német középfokúm van, de ezzel a tudással is gond nélkül el tudtam olvasni a new moon-t, és az sem rövid könyv. nyilván voltak szavak, amiket nem értettem,de a nagy részét kikövetkeztettem.és tényleg teljesen átáll az agyad az adott nyelvre, ha elég otthonosan mozogsz már benne.
2010. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
El, de nem a nyelvvizsga teszi. 4.5 év angoltanulás után tettem le a felsőfokút, előtte semmi papírom nem volt. Nem a papír teszi. Nézz felirat nélkül filmeket, hallás után írj le dalszövegeket, sokat segít a fejlődésben. Nekem legalábbis segítettek.
2010. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem angol középfokúm van. Sokat olvasok angol szöveget, és ha nem is ismerek minden egyes szót, azért megértem, hogy miről szól egy átlagos témájú cikk. Azért írtam átlagos témát, mert egy tudományos írást már nehezebb fordítani.
2010. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
21:42-es vagyok. Ja és sok DVD filmet néztem angol nyelven. Az is sokat segített, mikor bekapcsoltam az angol szöveget hozzá.
2010. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is középfokúm van és gond nélkül olvasok angolul könyveket, átáll az agy egy idő után
2010. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
dettő nekem is középfok, és nagy gondolkodás meg szótárazás nélkül olvasok mind szép-, mind szakirodalmat angolul. nyilván a legnehezebb szövegekkel nem boldogulnék ilyen könnyen, de amivel eddig találkoztam, azzal nem volt problémám.
2010. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!