Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Honnan, milyen korból ered,...

Honnan, milyen korból ered, mit jelent a karácsony szavunk?

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 09:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, képtelenség táblázatot formázva feltölteni. Akit érdekel másolja át word-be és hozza egymás alá a megfelelő oszlopok tartalmát. Üdv.
2008. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, így egy kicsit fura! :-)

De azért köszi!

Csak azt még nem értem, hogy hogy jön itt képbe a karácsony? De azért jó így összegyűjtve látni azt is, hogy mi a szeretet ezen a sok nyelven.

2008. nov. 27. 14:16
 13/14 anonim ***** válasza:

Nézd át még egyszer a táblázatot - az első oszlopban nem a 'szeretet' szó, hanem a 'szív' (*chear*t) szó alakjai (különböző nyelvcsaládokban) a kiindulás.

A 'charity' vagy 'caritas' (kb. szeretés) vagyis a szeretet, emberszeretet, jóság, jótékonyság oszlopot még nem töltöttem fel! De az is azt mutatná, hogy a szív-szeretet-Karácsony jelképegyüttes igen távoli - mondhatnám, Bábel előtti - múltból származik: corazon (szív-sp.)-caritas(szeretet-lat.)-charaso(jó-orosz)-Karatson(magyar).

Emailben el tudom küldeni a teljes táblázatot.

2008. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

English:Heart-Love-Peace-CHRISTMAS

Angol:Szív-Szeretett-Béke-KARÁCSONY

2010. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!