Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan lehet barátokat szerezni?

Hogyan lehet barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

A legtöbb, akivel összehozott a sors, mint csak alámtettek, kibeszéltek, átvertek, kihasználtak.(Tisztelet a kivételnek)


Azt tapasztalom, hogy mintha az emberek már nem annyira akarnának kifejezetten barátkozni. Sokszor csak haszonlesőket látok, vagy olyanokat, akiket valamilyen érdek fűz a barátsághoz.


Bizalom, törődés, őszinteség- ezek hiányoznak.


Pl. egy netes oldalon írt egy csaj, de a képe alapján nem is volt szimpatikus. Aztán pár napig nem léptem be a chetbe, és ki is törölte magát, hogy én ne is lássam, de előtte megbeszéltem vele, hogy majd találkozunk valamikor.


Miért írogat valaki, hogyha nem is akar barátkozni? Akkor ez időpocsékolás volt a részéről is, és a részemről is.


Próbáltam munkatársakkal is barátkozni, de többször megloptak, vagy otthagytak egyedül a sórakozóhelyen, amikor együtt mentünk bulizni.


2010. jún. 1. 22:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Tudjátok, mi a vicc az egészben? Hogy jelenleg (és valószínűleg még nagyon sokáig) a világon semmi probléma nincs az életemben, nem húzok sötét viharfelhőt a fejem felett, lehet, hogy éppen ez a baj? A mai, panaszkodó-szenvedő világban egyedül marad, aki elégedett, vagy hogyan..?
2010. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, ha gondolod, küldj privát mailt!
2010. jún. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Lehet nekem is küldeni privit :D :D
2010. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"mintha az emberek már nem annyira akarnának"


Miből gondolod, hogy régebben akartak?


"Vannak haverok, de őket leépítettem, mert csak a rossz irányba vittek, ne tanuljak, bulizzak, stb."


Azaz válogatós vagy.


"még nem találtam hozzám méltó barátot/barátnőt"


Van magadról egy képed (túlértékeled magad, te vagy a környék nagyképű "hercege"), értelemszerűen ez taszítja a többi embert, akit pedig nem taszít, azt meg te rázod le. Ezzel a hozzáállással valóban nehéz barátkozni.

2010. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ott kezdődik, hogy egy fiatal lány vagyok.


2.: nem vagyok nagyképű.


3.: nem te fogod eldönteni, hogy kivel barátkozom, és kivel nem. Jogom van eldönteni, hogy kivel akarok, és kivel nem akarok a barátkozni.


4.: régebben nem ilyen volt a világ, vagy dokumentumfilmet sem láttál? Egy könyvet sem olvastál?


5.: akárhogy is fáj (nyilván a link embereknek) az én barátságomat ki kell érdemelni.


Egyébként valami döbbenet, hogy egyesek milyen faramuci leveleket írnak. Gondolom máshol nem tudják kiadni az agressziójukat!

2010. jún. 2. 21:41
 16/25 anonim ***** válasza:
02:38-os vagyok. Az az e-mailem nem jó, de most már átállítottam. Ha gondolod, küldj erre egy privát mailt.
2010. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszi az ajánlatot, de egyszer már próbáltam küldeni levelet, és a rendszer nekem küldi vissza, amit megírtam, nem tudom, hogy miért. Gondolom nem működik.


...de a héten lesz a szülinapom, ...szóval a felköszöntésnek örülnék!

2010. jún. 2. 22:22
 18/25 anonim ***** válasza:

21:41


"2.: nem vagyok nagyképű."


Talán nem, de bőven elég, ha annak látszol.


"3.: nem te fogod eldönteni, hogy kivel barátkozom, és kivel nem. Jogom van eldönteni, hogy kivel akarok, és kivel nem akarok a barátkozni."


Valóban jogod van hozzá. De ha úgy döntesz, hogy senkivel, akkor rém egyszerű a problémád megoldása. Ugye az volt a kérdésed, hogy hogyan lehet barátokat szerezni. A válasz az, hogy nem kell eleve kizárni a barátságot mindenkivel, aki túl kevés a te fenséges személyedhez :)))


"4.: régebben nem ilyen volt a világ, vagy dokumentumfilmet sem láttál? Egy könyvet sem olvastál?"


Nem értem, miről beszélsz. Dokumentumfilmek a barátság kultúrtörténetéről? Vannak ilyenek? Esetleg társadalomtörténeti művek? Azok bizony nem támasztják alá azt, amit gondolsz.


"5.: akárhogy is fáj (nyilván a link embereknek) az én barátságomat ki kell érdemelni."


Aki ilyen szöveget nyom, azzal semmi pénzért nem barátkoznék :))) és gyanítom, ezzel így vannak sokan mások is. Keress magadnak mazochistákat, azok lehet, hogy majd élvezik a Fenséges Primadonna társaságát.

2010. jún. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Miért, most milyen a világ? Az, hogy nincsenek barátaid, nagyon szomorú, de ebből arra következtetni, hogy kihalt a földön a barátság... hát ez finoman szólva is elég egoista megközelítés. Jelentem: nem halt ki. Nekem vannak barátaim. Igazi barátaim.
2010. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Azt hittem fiú vagy,vagy talán azt akartam hinni.

Mert én inkább fiú barátokat,haverokat keresnék.A fiú lány barátságokba egyre kevésbé hiszek:(

(35/F)

2010. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!