Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen cigány szokásokat...

Milyen cigány szokásokat ismertek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 16:44
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

jah ha koccintanak akkor az elhiunytnak is tőltenek,és azt a padlóra öntik.A halottaikat ők nagy becsben tartják!!

Ha kutyát látnak világgá mennek...:)

2010. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
54%

"A halottaikat ők nagy becsben tartják!!"


Nem csak a saját halottjaikat szeretik. Ezért gondoskodnak a halottak utánpótlásáról.

2010. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
54%
na ez biztos:)
2010. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Két utolsó hozzáírónak: ha kicsit jobban megnézitek a romák életét, a körülményeiket, hátterüket, meg fogjátok látni, hogy sokkal nehezebb helyzetben vannak, mint más nemzetiségek. Gondoljátok végig, hogy milyen sok náció települt be hazánkba és most ezen a mindenkori Magyarországot értem. Nincs értelme felsorolni őket, olyan sok van. Minden nép tagjai megtartva sajátosságaikat be tudtak illeszkedni a magyarság életébe, csak egy-két dologban mások voltak. Ugyan kit zavar, hogy a szerbek pirított zsemlekockát raknak a véres hurkába rizs helyett ? Érdekelne különösképpen, hogy a munkatársad horvát és amikor az anyja felhívja, akkor kicsit horvátul is beszélnek ? Ugye, hogy nem érdekelne ! Azt néznéd, hogy jó vele dolgozni, meló után meginni egy sört. Roma munkatársaddal kapcsolatban hogyan gondolkozol ezekről ? Ugye, eszed ágában sem lenne vele sörözni ? Nekem sem, pedig az átlagnál jobban ismerem őket. Nem azért, mert nem szeretem őket, hanem azért, mert olyan mértékben mások, amit én nem tudok a magamtól elvárt toleranciával kezelni. Ezért inkább nem kerülök közel hozzájuk.
2010. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
71%

" Roma munkatársaddal kapcsolatban hogyan gondolkozol ezekről ?"


Roma munkatárs??? XDDDD


Ezt hívják képzavarnak.

2010. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok: Dolgoztam hivatalban, kórházban, iskolában úgy, hogy volt roma munkatársam, volt roma szomszédom és gyermekkoromban volt roma barátnőm is.
2010. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!