Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen cigány szokásokat...

Milyen cigány szokásokat ismertek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 16:44
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
26%

oké, akkor jönnek a tapasztalatból eredő válaszok:

pl. a legszegényebbek is megosztják veled, azt amijük van! Bemész egy putriba, egy olyan helyre, ahol 10-en laknak egy szobába, és még padló sincsen, és rögtön megkinálnak kávéval, vagy üdítővel. Semmijük sincs szinte, de azt a keveset megosztják, amikor tényleg mindent tartalékolni kéne... Egyébként a kinálás nagyon fontos náluk, és nem is szabad visszautasítani!

-Aztán nagyon erős náluk az összetartás, ha bevesznek, akkor testvérként kezelnek, mindenben a segítségedre vannak, megvédenek téged.

-A gyerekeiknek általában különleges neveket adnak (pl. Rianna), ezért akár tízezreket is fizetnek szintén olyan családoknál ahol semmire se telik...

-A férifak előtt nem lehet a női testről, női testi folyamatokról beszélni pl: havi vérzés

- a lányok habár fiatalon, de a kisebb közösségekben a mai napig szüzen mennek férjhez, és ennek a férfiak előtt is nagy megbecsülése van.

- a hiedelmekkel szemben a romákat az elétreszóló párválasztás jellemzi

- a roma hagyományokhoz hűen, nem fürdenek fürdőkádban, hanem pl zuhanyoznak, mert tisztátlannak tartják az alsó és felső testrészek összemosássát


Most hirtelen ennyi jut eszembe. Szerintem nem kéne szétverni ezt a topikot azzal, hogy "lopnak, csalnak stb" elég érdekes téma lenne, nem beszélve arról, hogy már unalmasak az ideírogató rassziszta kockák.

2010. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) ez hasznos volt számomra :)
2010. máj. 24. 18:34
 33/46 anonim ***** válasza:
55%
És még valami: nagyon erősen vallásosak, nem olyan díszhívők, hanem komolyan hisznek benne, ahogy az áldásban és az átokban is. Amikor egy roma kisgyermek születik, akkor nagyon hamar megkeresztelik, nehogy a gonosz elérje.
2010. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
56%
Hááát nagyon szép az a sok marhaság, amiket összeírkáltál, csak sajnos ezek a "rasszista kockák" egészen mást tapasztalnak folyamatosan.
2010. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
A vallásossághoz tartozik a deváns életmód is?
2010. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

itt vannak még:

- a házasság náluk egyenértékű az élettársi kapcsolattal. Általában nem házasodnak, hanem összeköltöznek, ezt lakodalommal megünneplik, de hivatalosan nincsen semmilyen esküvő.

- szintén kis községekben a mai napig bevett szokás, hogy a gyerekeknek már pár hónapos korában kiválasztják későbbi élettrásukat.

- ha szerelmi házasság szövődik szintén, és ott van előtte a szülői tiltás akkor a mai napig divat a szöktetés. Ez annyiból áll, hogy a lány átköltözik a fiú házába v. a családjához, innentől már a férfi feleségeként tekinti a közösség. (főleg az oláh cigányoknál)

- gyerekeket szentnek tartják a tisztaságuk miatt

- ha egy lánynak megjön az első vérzése, onnantól tisztátlannak számít.

- romungró cigányoknál, ha egy lánynak megjön az első vérzése, az anyja tradicionálisan felpofozza.


( a rasszista kockák menjenek ki egy telepre tapasztalni, az, hogy látsz egy-két romát a városban garázdálkodni, még nem jelenti azt, hogy meg is ismeritek őket). Ezek személyes tapasztalatok, amiket leírtam.

2010. máj. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Köszönöm,nálunk a nyóckerben helyben van a gettó,napi szinten össze vagyunk kényszerítve velük.
2010. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Én írtam a vallásosságról Szociális munkás vagyok, több roma klienssel dolgoztam.Lehet, sőt biztos, hogy vannak közöttük, akik bűnöznek, de melyik nép között nincsen egy se ? A másik, hogy sokkal, de sokkal többet dolgoznak, mint hiszed. Voltam putriban, de voltam olyan helyen is ( pont a Józsefvárosban és földszinti kétszobás lakásban ), ahol olyan tisztaság volt, hogy nem mertem az utcai ruhámban leülni a hófehér kárpitozású székre.
2010. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Az arányokkal van baj,többségük deviáns,beilleszkedésre képtelen,agresszióra,bűnözésre hajlamos.
2010. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
a látszat ellenérevanank szép hagyományaik is,csak ez nem jön le nekünk róluk valóban csak a negativ:)
2010. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!