Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem kaptam májusfát és csalódo...

Nem kaptam májusfát és csalódott vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, maga a kérdés elég furán hangzik, de kérlek olvassátok végig.

Szóval nálunk nagy hagyománya van a májusfának/május kosárnak. Kiskoromtól kezdve mindig nagyon tetszettek, ahogy telt az idő pedig egyre jobban vágytam rá hogy végre én is kaphassak. Az idő mindig úgy hozta, hogy vagy nem volt kapcsolatom az időben vagy szimplán fiatal voltam és nem törődtek ezzel a dologgal. Most, hogy idősebb lettem és kapcsolatban élek nagyon szerettem volna ezt az egészet. Kicsit bíztam benne hogy a párom meglep, de valahol mélyen még is az volt bennem, hogy nem. Aztán be is jött a dolog, megkérdezte hogy probléma-e ha nem kapok, ő nem túlzottan híve ennek, max később.

Persze azt mondta neki, hogy semmi gond nem fontos stb, nem hibáztatom érte. De mióta mondta annyira csalódott vagyok. Félreértés ne essék, párommal sincs bajom se mással, csak egyszerűen egy nagy álmom/vágyam volt, ami ismét nem teljesült.. pedig még ha egy szál virágot kapnék jelképesen is örülnék.. Páromat nem fogom ezzel traktálni, se letámadni se semmi, azt sem akarom hogy később kényszerből kapjak ilyet. Viszont nem tudom, hogy valahogy ezt elmondjam e neki, vagy hagyjam hogy lecsengjen magamban?

23/N



2017. máj. 1. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%

A barátod tudja, hogy ez nagy álmod? Ha igen, akkor elég köcsögség volt tőle, hogy nem lepett meg vele.

Ha nem tudta, akkor simán mondd meg neki, hogy ez fontos neked. (nem vagyunk egyformák, de én simán megmondanám, hogy "figyelj, tökre szeretnék egy májusfát, jövőre állítanál nekem légyszi")

2017. máj. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Onnan ismerem meg a párom, hogy mit szeret és mit nem, hogy megkérdezem. Ő meg elmondja. Néha persze találgatok, és örömet okozok neki - vagy nagyon mellé lövök.

Évek tapasztalata, de úgy semmit nem kérdezek, hogy "nem baj, ha nem...", mert mi van ha baj? Akkor érezze szarul magát, mert ajándékot szeretne?


A másik: múlt nyáron esett meg egy barátommal, hogy sétáltak kettesben ő és a párja. Egyszercsak felkiált a lány: "mm egy fagyizó", mire a srác: "szeretnél fagyizni?" "Ááá, nem..."

Mennek tovább, egy jó húsz perc múlva kiböki a lány, hogy azért egy fagyi mennyit dobott volna... A srác persze nem érti, hisz megkérdezte! Mennek tovább, egyszercsak a srác felveti, hogy "mi lenne, ha este meccset néznénk egy sör mellett?" Mire a lány: "ááá, nem...", de a srác okulva a múlton estére vett egy hatos pakk sört, és akkor volt igazán elképedve, amikor a párja öröm helyett duzzogott.

2017. máj. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert az "ááá, nem..." az jelentheti azt is, hogy "ááá, nem...", és azt is, hogy "de, nagyon!"

Azt meg neked kell kitalálni, hogy éppen melyiket jelenti, mert néha még a nő sem tudja addig, amíg nem élesedik a helyzet. Érzelmi lények, így működnek.

2017. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!