Kínában miért kell fizetni a szülőknek, ha meg akarsz házasodni egy lánnyal?
Nem tudtam, hogy ez Kínában is szokás. De ahol ilyen van, ott ez két okból alakult ki:
1. Ezzel bizonyítod, hogy van pénzed. Ha lánykérésre meg tudtad szerezni a pénzt, akkor valószínűleg el fogod tudni tartani a feleségedet meg a gyerekeidet.
2. A szülők (részben vagy egészben) ebből a pénzből fedezik a lagzi költségeit, és ki akarnak tenni magukért. Mindenkinek meg akarják mutatni, hogy az ő lányuknak milyen bőséges lagzi jár.
Afrikában meg adni kell 30 kecskét... :)
A régi társadalmakban az volt, hogy a lánygyerek felnevelése pénzbe került, aztán mikor elég nagy lett, hogy komolyabban dolgozzon a családért, pont akkor elvitte a férj, és onnantól már egy másik családban dolgozott. Tehát a felneveléséért, a munkaereje fejében kell fizetni a szülők részére.
Aztán ez áthagyományozódott a modernebb környezetekbe is.
Ha ez hagyomány, akkor valószínűleg azért alakult ki, hogy mintegy KÁRPÓTLÁST kapjanak a szülők, amiért idős korukra nem a lányuktól kérhetnek segítséget, - hiszen őt "elveszik" tőlük, és az új családja háztartását fogja ellátni.
Az angol nyelvben mindegy, hogy ki "házasodik" (marry): a férfi, vagy a nő, a magyar nyelvben a férfi "elveszi" a nőt (a szüleitől), a nő "férjhez megy" (másik családba).
A keleti és a magyar hagyományok között bizonyosan sok a rokonság...
És ez törvény is, le is van írva?
Persze, a saját újévükkor is pénzt adnak ajándékba, de lehet, hogy csak a gyerekeknek, nem tudom pontosan.
De azt viszont biztosan tudom, hogy a külföldre férjhez ment lányok egész családja rövid idő alatt a férj nyakán landol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!