Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak politikai háttérrel...

Csak politikai háttérrel lehet nemesi családba házasodni?

Figyelt kérdés

Ma volt a fókuszban egy riport a mai leszármazottakról. Utána olvastam egy kicsit és minden, olyan,aki nem nemesként született annak az apja valami, úgymond felsőbb rendű munkásságú..

Manapság mivel foglalkoznak a leszármazottak? Hol élnek itt az országban vagy külföldön hol?

Hogyan élnek jelenleg és a kisebbek,mondjuk legyen 10 és 20 év között/ körüliek milyen életmódban nevelkednek,mennyivel másabb,mint egy átlag gyerek élete?


2016. jan. 9. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez családonként és egyénenként változik.
2016. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv.

Én nemesi család leszármazottja vagyok.

Falusi kisnemesi felmenőim voltak a névadó ágon, közülük több főbíró kikerült. Azonban a többségük parasztleányokkal házasodott.

A kisnemesek egyébként élnek az országban is, hasonlóan a köznemesekhez. A főnemesek inkább külföldre mentek (politikai üldözöttek).

14/F


Mennyiben más az életem?

A nacionalista/konzervativ/keresztény szemléletben nevelkedtem, így ezt is szoktam meg.

Igazából kerülöm a káromkodást, cigit, drogot és társait. Nem kezdek kapcsolatot minden jöttment lánnyal, nem járok buliba, inkább tanulok, jövőnket tervezem, stb.


Ezt nem minden korombeli leszármazott él így, sokakat nem is érdekli a dolog (sajnos).

2016. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodban annak az "Ezt"-nek nincs helye. Elírtam.
2016. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mint dunántúli kisnemesi család sarjadéka üdvözlöm Önt!

Az előző válaszoló (2-es és 3-as) jól leírta a nemesi életmódot. Ez mára tényleg csak a hitéletben, gondolkodásmódban, viselkedésben és a megjelenésben mutatkozik meg.


A kis- és köznemesek bárkivel házasodnak, ebben már nincs különbség. A főnemesek inkább a gazdagabbakkal, és Ők külföldre mentek (az okát tárgyalhatnánk, de hosszú).

2016. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nemesi család utódja vagyok. Őseim között volt aki neve előtt csak annyit írt, h nemes.... kisnemesek.

voltak főnemesek is.

Jelenlg éppen a családi címerpecsétet próbálom restauálni.

Az én neveltetésem semmiben sem különbözött másokétól.

azért mert a nemes származású apám leszart :D


viszont gondolkodásban konzervatívabbak vagyunk, tartjuk a hagyományokat, stb. Én pl. a protokollt imádom... Nagyon szeretem, mert fontosnak találom. Természetesen lakótársaimmal nem főnemesi protokoll szerint kommunikálok, meg hasonlók :D

Viszont a családomnak sokszor szüksége volt rá, ugyanis több magyar király meghívottjai voltak.


Üdv.

remélem hasznos volt a válasz.

20-30 F

2016. jún. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!