Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Be szoktátok tartani a nagy...

Be szoktátok tartani a nagy pénteket, hogy nem szabad húst enni, mi volt a menü, vagy lessz a menü nálatok?

Figyelt kérdés
És mi a véleményetek erről a napról?
2010. ápr. 2. 17:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
nem vagyok hívője ennek. :\
2010. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
teljesen elfelejtettem h nagypéntek van.igy pulykamell volt ebédre,miután megfőztem az ebédet,utána mondta a párom....előtte azért bocsánatot kértem Istentől,nem vagyok nagy hívő,nem járok templomba,de azért...
2010. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mise mindig tartjuk be,ma igen halat főztünk!És Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!Köszönöm a válaszokat is!
2010. ápr. 2. 18:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Grizes tészta volt,de délben beugrottunk a mekibe,ugyhogy nem volt böjt.Nem tartottam be,nincs büntudatom.
2010. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
52%

nem mert nem érdekel a vallás, a bálványimádat

eszek ami jólesik

2010. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk milánói volt. Evangélikus vagyok, így nem tarom a böjtöt, azaz, nem azzal, hogy nem eszünk húst...
2010. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Mi tartjuk a vallásunkat. Próbálok a gyermekemnek példát mutatni a vallásgyakorlásról, nem pedig rákényszeríteni.

A nagypénteki böjt az szigorú böjt. Ez azt jelenti, hogy háromszori étkezés, egyszeri jóllakással. De betegeknek, kismamáknak és 14 éven aluliaknak nem kötelező.

Tehát a lányaim éppúgy kaptak tízórait, uzsit, desszertet :-)

Menü:

Reggeli: vajas pirítós + tea

Ebéd: Zöldségleves, spenót+tükörtojás, a lányoknak sütöttem palacsintát :-)

Vacsora: Lecsó lesz, de kolbász nélkül, csak natúran

Ez a nap a keresztútról szól számomra, este végiggondoljuk az évet, beszélgetünk stb.

Holnap viszont hajnalban már teszem fel a sonkát (11 kiló) :-) nyami, nyami

Szerintem azért is jó a nagypénteki koplalás, mert jobban ízlik másnap a sonka

2010. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem vagyok hívő így nem is tartottam volna ma húsnélkülisége, pont úgy jött ki hogy aranygaluskát csináltam vaníliával. Az 1 éves lányom pedig tökfőzeléket evett fasírttal.
2010. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
nálunk egyedül anyám tartja be, amivel még nem is lenne probléma, ha nem akarná ráerőltetni az egész családra, pedig apukám se hívő, öcsém meg még gyerek, sztem sokat fog alakulni még a véleménye a világról... ők csendben tűrnek mindezek ellenére, mert anyám hárpia tud lenni, ha valaki ki meri fejezni egyet nem értését...de én akkor sem tűröm, hogy rám erőltessenek egy vallási szokást, holott én nem vagyok vallásos, sőt, kimondottan gyűlölöm az egészet éppen amiatt, mert sok anyámhoz hasonló hívő nem képes felfogni,hogy nincs joga mások gondolataiba,hitébe beleszólni...eredetileg nem ettem volna húst, mert ma épp úgy jött ki a lépés, de csak azértis le fogok erőszakolni a torkomon legalább egy szalámit,hogy véletlenül se tűnjön úgy, mintha betartanám...tavaly ilyenkor szalonnát sütöttem a barátaimmal pl.
2010. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én ma nagyot bűnöztem, megettem egy nagy szelet sült sonkát! De legalább jól laktam!
2010. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!