Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikaiak miért mosolyogna...

Az amerikaiak miért mosolyognak mindig?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 17:42
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
100%

Szerintem meg belülről jön!

Magyar vagyok,melós.Mosolygós.Legyünk optimisták,talán ott is!

2015. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"Érdekből mosolyognak, mert így könnyebben elérik azt amit akarnak."


Persze, eléri, hogy a kalauz a vonaton kezeli a jegyedet (amit az "öszinte", mogorva magyarral is megtesz), az utcán a másik embernél is eléri, hogy az VISSZAmosolyog, a szomszédnál, hogy nem akar neki betartani - ez mind olyan elítélendö szerinted?


Szerintem sokkal jobb, ha mindenki mosolyog és ezzel a másikakat is feldobja kicsit, és nem lehúzza, mint az általad annyira dicsért búvalbélelt "öszinte magyar".

2015. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
55%
Mosoly, öröm, boldogság - a beteg társadalom kábítószere. Nem oldja meg a problémákat, csak segít elfelejteni egy rövid időre. Egy kiegyensúlyozott ember nem vigyorog a nap 24 órájában, néha mosolyog, néha morcos. Őszinteségre lehet építeni, de kétszínűségre nem.
2015. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Azt azért nem ártana tudni, hogy ha valaki mosolyog akkor si, amikor rossz a kedve, az megszünteti/erösen csökkenti a rosszkedvet és ezzel az adott egyénnek használ!
2015. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nem mosolyognak mindig.


Mondjuk láttam örömmel mutogatni amarikai turistacsoportot a Rajna mentén, hogy "ezt is mi bombáztuk le". Dehát a turisták nem jellemzőek.


Az állandó "hapiség" mutatása inkább őszintétlenség és gyengeség. A mindennel való kritikátlan elégedettség, ami igazából csak megalkuvás. A gondolkodás, a gondolatok hiánya. De ehhez hosszasan kell beszélgetni velük, hogy kibukjon, és akkor már nincs mosoly... Mondjuk,ha arról beszélhetünk, hogy hogyan lehetne elérni, hogy kötelező legyen feltüntetni az árukon, hogy génmacerált eredetűek.


Ugyanez a helyzet a kínaiakkal, az ő elhúzott szájukkal is, annak sincs semmi köze a mi mosolyunkhoz.


Ajánlom, hogy a mosolygó embert nézzük meg, hogy csak a szája mosolyog-e, vagy a szeme is.

2015. nov. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
De mindig mosolyognak! Legalábbis az én tanáraim igen.
2015. nov. 11. 19:08
 27/33 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, hogy az "amerikaiak" miért mosolyognak mindig.


Nem, hogy a kérdező tanárai miért mosolyognak mindig.


Lehet, hogy kérdező tanárainak külön okuk van az állandó mosolygásra. Lehet, hogy ha akárki más lenne a kérdező tanára, az is csak mosolyogna, nem?

2015. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
#27 Jajj annyi hülyeséget össze hordasz.
2015. nov. 11. 21:55
 29/33 anonim ***** válasza:

_Tréfásan_

> Azért, mert egy magyarnak sosem az számít, hogy neki miért nincs, hanem az, hogy másnak miért van.

Magyar: "Dögöljön meg a szomszéd tehene is."

Amerikai: "Ha az én tehenem döglik meg, ellopom a szomszédét. Ha az övé, csak éntőlem vesztek tejet."

Mindkét esetben én söpröm be a profitot. Vigyor a köbön.


_Komolyan_

Ez ott a társadalmi elvárás.

Aki nem vigyorog éjjel-nappal Amerikában, azt kiközösítik a szomszédai, és kirúgják a főnökei.

2015. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Egyszerű kultúrális különbség. Ott mosolyognak az emberek, nálunk meg nem. Ott azt nézik hülyének, aki nem mosolyog rá a szomszédjára, nálunk meg azt, aki igen. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy a magyarok miért nem mosolyognak állandóan?
2015. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!