Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért így alakult a magyar...

Miért így alakult a magyar férfi népviselet?

Figyelt kérdés

Ugye népviseletet a parasztok hordtak, de nem értem, hogy ilyen iszonyat bő gatyában és felsőben hogyan tudtak normálisan pl dolgozni?

Én már egyszer felpróbáltam, volt rá lehetőség, nem vagyok kényes, de iszonyat kényelmetlen volt, és nyűg a roppant bő részek miatt.


Ugyanúgy ahogy a nőre rápakoltak a ruhával kb 50 plusz kilót.


Miért volt jó ez a nagyon bő, szinte lepedőként is funkcionáló ruha?



2015. jan. 3. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
A bo gatyat a hortobagyi lovasok viseltek, mashol szuk nadragot, csizmat viseltek, mint pl a szekelyek. Volt olyan 50 kilos noi ruha amit templomba unnepekkor viseltek es olyan is ami a mezon kellett. A magyar nepviselet az egyik legszebb es leggazdagabb viselet a vilagon. A mezokovesdi vilagdivatot csinalt, meg sportruhazatra is himeztek az egesz vilagon az utobbi par evben.Nezz utanna, mert itt roviden nem tudlak meggyozni a magyar nepviselet szepsegerol
2015. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit népviseletként látsz kiállítva, táncosokon, énekeseken, zenészeken, az mind ünneplő ruha volt régen.

A hétköznapi ruhák jóval szerényebbek, kényelmesebbek voltak, azokban lehetett nehéz munkát végezni.

2015. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

pl:


[link]

2015. jan. 4. 23:08
 4/6 anonim válasza:
Például amit idelinkeltél, egy ünneplő ruhának felel meg. A mai néptáncosok/népénekesek hordják. :) Én táncoltam, most énekelek, és alig vártam/várom, hogy felhúzhassam. Hihetetlen jó érzés. 18/L
2015. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kánikulában a tűzőnapon az volt a légkondi elődje.
2015. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A bo gatyat a hortobagyi lovasok viseltek, mashol szuk nadragot, csizmat viseltek, mint pl a szekelyek."


Ez úgy hülyeség, ahogy van. A hortobágyon a kék ruhát szerették, kivéve a juhászok. Azok maradtak a fehérnél. Mindenhol volt bőgatya és bő ujjú ing. Azért volt ilyen bő, mert az anyagnak amit kiadott a "gép" ekkora volt a szélessége. És nem babráltak a szabással annyit, összevarrták úgy ahogy van. Továbbá nem tudom miről beszélsz kedves kérdező. Igazán kényelmes viseletnek tartom és munkára tökéletesen alkalmas. Feszülős gatyába nem épp kedvező a pusztába dolgozni. Továbbá a bő ujjú ingek ujját fel lehetett gombolni vállban. Ja meg a bőgatya szárát alkalmanként be is tűrhették a csizmába.

2015. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!