Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az osztrákokról?

Ti mit gondoltok az osztrákokról?

Figyelt kérdés
Mert én nem vagyok túl jó véleménnyel róluk. Szerintem lenézik a magyarokat, meg ilyen fölényesek, ha meg átjönnek akkor üvöltve beszélnek egymással, hogy tőlük zeng az egész utca. A másik, hogy nincs olyan dolog amire azt lehetne mondani h hmmm..ez osztrák, mert nincs ilyen. Ilyen étel sincs, mert a szomszédos országaitól veszi át, kicsit alakít rajta, majd átkereszteli. Pl a bécsi szelet se bécsi szelet. A másik hogy a népviseletet a németektől utánozták le. Miért csinálják ezt? Nektek mi a véleményetek?

2014. okt. 26. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt gondolom:

[link]

2014. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ennek mi az oka hogy ezt gondolod?
2014. okt. 29. 13:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Osztrák-Magyar Monarchia alatt szépen bemutatkoztak. Azóta is, ugyan olyan lekezelőek a magyarokkal szemben.
2014. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a számból vetted ki a szót
2014. nov. 19. 15:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen getzik, és azért olcsó ott minden, mert itt drága, és a mi ákülönbözetünkkel pótolják ki az ottani alacsony árakat. Tehát, ha vásárolsz ilyen spár féleségben, azzal az osztráknak veszel egy másikat is. Asszem itt olvastam:

[link]

2014. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Na remek! Talán egy körülöttünk élő nép van még, aki nem utál minket, de mi azokat is utáljuk!:D

Lassan kezdem azt gondolni, hogy meg is érdemeljük, hogy mindenki utálja a magyarokat...

Azok az osztrákok, akiket én ismerek, nem fölényesek és nem nézik le a magyarokat. Azt meg még soha nem vettem észre, hogy az osztrákok hangosak lettek volna... (Max. a fiatalok, mikor buliznak, de ez minden nép fiataljaira igaz.)

2014. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Dolgoztam osztrák nagykövetségen, és az osztrák palinak elég nagy hangja volt.
2014. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor gyere Mosonmagyaróvárra a magyar utcába, ott már olyan érzésed mintha nem is Magyarországon lennél, mert az osztrákok szó szerint üvöltözni járnak oda. És ám meg miből gondolod h nem utálják a magyarokat? Lehet nem utálják inkább csak lenézik, az se sokkal jobb.
2014. dec. 21. 16:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tobbszor voltam Ausztriaban, es azt tapasztaltam, h tenyleg nem vmi kulturaltak...nem csak a magyarokat nezik le,hanem kb.'az osszes szomszedjukat, egyebkent meg pl. Hitler is osztrak volt eredetileg, a bevonulo nacikat meg tart karokkal fogadtak Ausztriaban, a haboru utan meg ugy probaltak beallitani a dolgot, mintha Ausztria a naci agressziok elso aldozata lett volna, es hirtelen osztrakoknak vallottak magukat, kulonallo nemzetkent, holott elotte a nemzetisegileg nemetnek vallottak magukat, a naci idok elott is, ez is erdekes.

Amugy azert nincs semmi szignifikans sajatossag a kulturajukban, mert tkp. neprajzilag megegyeznek a bajorokkal, csak politikailag egy fuggetlen orszag. Ha pl. Bekes megye fuggetlen orszag lenne, akkor sem lenne sajat kulturaja.

2014. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát igen, a népviseletül megegyezik a németekével, és nézzük csak meg a konyháját, ott az összes szomszédjától elcsent egy-egy dolgot, kicsit átalakították és átnevezték. A bécsi szelet pl eredetileg az olaszoké.

Mikor most Bécsben voltam, az idegenvezető elkezdi h a Croasson eredetileg osztrák és nem francia, miközben az osztrákok lopták el

Sajátjuknak állítják be a gulyást, a palacsintát stb is kicsit átalakítva.

2014. dec. 21. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!