Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az osztrákokról?

Ti mit gondoltok az osztrákokról?

Figyelt kérdés
Mert én nem vagyok túl jó véleménnyel róluk. Szerintem lenézik a magyarokat, meg ilyen fölényesek, ha meg átjönnek akkor üvöltve beszélnek egymással, hogy tőlük zeng az egész utca. A másik, hogy nincs olyan dolog amire azt lehetne mondani h hmmm..ez osztrák, mert nincs ilyen. Ilyen étel sincs, mert a szomszédos országaitól veszi át, kicsit alakít rajta, majd átkereszteli. Pl a bécsi szelet se bécsi szelet. A másik hogy a népviseletet a németektől utánozták le. Miért csinálják ezt? Nektek mi a véleményetek?

2014. okt. 26. 15:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amugy tenyleg uvoltoznek, es kirivoan viselkednek, de azt kell hogy mondjam, h a nemetek sem kulonbek, nem hiaba , h Svajcban is ugy tartjak, h a nemetek, meg az osztrakok udvariatlanok, faragatlanok, hangoskodoak...en voltam mind a harom orszagban, es ez tenyleg igaz, tapasztalatbol tudom...ill. tobbszor voltam Kophazan, meg Sopronban etteremben, ahol rend szerint zengett az egesz haz az osztrak vendegektol, akik nem vmi bulizo fiatalok vtak, hanem 40-50 ev koruli meglett emberek, megis olyan stilussal, mint vmi telepi ciganyok.
2014. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én is a határ mellett lakom és ugyanezeket tapasztalom de még akkor is ha kimegyek, de ha átjönnek jobban elengedik magukat mert úgy vannak vele hogy itt megtehetik mert lenézik a magyarokat.
2014. dec. 21. 16:25
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon megváltoztak, úgy néz ki. Mert régebben Ausztriában nem voltak neveletlenek. Igazából irigyelni való volt, hogy hétköznap is népviseletben jártak. Bár nem tudom, hogy az mennyire a saját népviseletük volt. Tirolinak nézett ki.


És az gondoltam róluk, hogy valami fura volt minden osztrák arcán. Különben normális arcban vagy feltűnő formátlan orr volt, vagy ferde szemek, vagy ormótlan fülek. Szinte kivétel nélkül. Akinek meg nem, arról kiderült, hogy valami nemzetiség, pont magyar vagy szlovák, vagy más.


Az üvöltve beszélést se láttam régebben. Németeknél annál inkább.

2017. jún. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!