Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kinevetendő a magyar...

Miért kinevetendő a magyar népviselet?

Figyelt kérdés

Csak onnan jutott eszembe, hogy múlt héten láttam indiaiakat a saját viseletükben, a héten meg négereket. Pedig azok sem egy megszokott ruhák voltak. Szerintem egyébként jól nézett ki. Tetszett hogy ilyen módon is fenntartják a nemzeti viseletüket, mégha valószínűleg nem is minden nap ebben járnak.


Tudja mindenki, hogy ha itthon felvesz egy magyar egy Bocskai mellényt, mit mondanak rá. Pedig szerintem az is jól néz ki, sőt, az még hordhatóbb is az utcán, nem olyan feltűnő, mint amit az afrikaiakon, vagy az indiaiakon láttam.



2014. okt. 15. 17:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Mivel a nemzeti dolgok ellene vannak a globalizációs diktátorok terveinek ezért a média nevetségesnek tünteti fel. Angoloknál van nemzeti öntudat.. ott nem is ciki brit zászló sőt egész divatipar épült rá. Ott vannak királyregények stb. szeretik a hazájukat. Nekünk is volt István királyunk csak itt volt kommunizmus meg vadkapitalizmus szóval a nemzetet kicsitse támogatták.
2014. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

A Bocskai mellény nem népviselet. Legfeljebb az arisztokraták viselete volt. Ma pedig a szélsőségesek viselik általában.

A valódi népviseletekben azért nem jár senki, csak kivételes alkalmakkor, mert nagyon drága, és ma már a fiatalok nem hímezik, varrják.

2014. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Mert sok magyar nagyon buta.



Kereszt szüleim egy osztrák 1300 fős faluban laknak, van ott minden, golfpályától elkezdve nagy bevásárlóközpontig.


Ott sok osztrák is, még fiatalabbak is, gyakran hordanak tiroli kalapot.

Sőt, némelyik a városban is abban mászkál.


Ott egyáltalán nem kivetendő, elítélendő.

2014. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem népviselet. Beleírtam a kérdésbe, de inkább kitöröltem, mert lényegtelen, nem akartam hosszúra nyújtani. A lényeg a magyar eredetű viseleten van.
2014. okt. 15. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

"A Bocskai mellény nem népviselet. Legfeljebb az arisztokraták viselete volt. Ma pedig a szélsőségesek viselik általában. "


Akkor az LMP is szélsőséges.

[link]

[link]

2014. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kinevetendő. Nagyon szép magyar népviseletek vannak, de nem hétköznapra. A sok szoknya, alsó szoknya nem éppen ideális, de ahol én laktam, a parasztcsaládokban még hordták. Nagyon szép csizmájuk volt (térd alatti szárral), télen nem kabátot, hanem bekecset, és nagykendőt hordtak. Ma már falun sem nagyon látni, ha ünnepeken előveszik a szép, hímzett ruhákat, az nagyon szép látvány, egyáltalán nem nevetni való.
2014. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

>> Miért kinevetendő...


Egyáltalán nem kinevetendő - csak annak az, aki ugyan itt született, de nem magyar.

2014. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb településen működik néptánccsoport, és ők hordják. A matyó és a kalocsai hímzésmotívumok meg nagyon is divatosak, láttam iskolai füzeten, tolltartón, iskolatáskán, is.

Azt meg mégse várd, hogy a férfiak bő gatyában, az asszonyok meg tíz szoknyában járjanak... egész egyszerűen nem lenne praktikus.

2014. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hollófernyiges ***** válasza:
Azt a közfelfogás dönti el, hogy mi kinevetendő és mi követendő viselet. Az osztrákoknál divat a bőrnadrág meg a dirndl, másutt Európában nem nagyon szokás száz évvel ezelőtti ruhákban járni. Tulajdonképpen meg miért ragaszkodnánk a paraszti viselethez, lehetne járni császárkabátban meg parókában is, azt is magyarok hordták.
2014. okt. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azert Magyarorszag es India meg Afrika kozott egyebkent, mas teren is nagyon nagy kulonbsegek vannak, h mi szokvanyos, es mi nem....nem lehet osszehasonlitani ezeket az orszagokat ilyen teren. ....ne gondold hogy Europa mas reszein olyan hetkoznapi lenne nepviseleti ruhakat hordani hetkoznap, mint Afrikaban vagy Indiaban.

Tudom h mire akarsz kilyukadni, h aki Bocskai mellenyt hord, arra azt mondjak , h szelsoseges....az sztem azert van, mert minden masodik jobbikos politikus a mediaban ilyenben pozol, igy persze, h mostanaban ehhez kotik az emberek, de ha piros kabat lenne divat a jobbiknal, akkor a piros kabatot tartanak a szelsoseg szimbolumanak....a sima nepviseletet meg senki nem neveti ki, se nem koti semmihez, csak eppen europaban nem jarnak az emberek hetkoznap nepviseletben.

2014. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!