Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kinevetendő a magyar...

Miért kinevetendő a magyar népviselet?

Figyelt kérdés

Csak onnan jutott eszembe, hogy múlt héten láttam indiaiakat a saját viseletükben, a héten meg négereket. Pedig azok sem egy megszokott ruhák voltak. Szerintem egyébként jól nézett ki. Tetszett hogy ilyen módon is fenntartják a nemzeti viseletüket, mégha valószínűleg nem is minden nap ebben járnak.


Tudja mindenki, hogy ha itthon felvesz egy magyar egy Bocskai mellényt, mit mondanak rá. Pedig szerintem az is jól néz ki, sőt, az még hordhatóbb is az utcán, nem olyan feltűnő, mint amit az afrikaiakon, vagy az indiaiakon láttam.



2014. okt. 15. 17:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyebkent a horogkereszt sem volt gaz, amig a nacik elo nem vettek szimbolumjukkent es ezzel bemocskoltak....ez a baj, h egyes csoportok kisajatitanak maguknak vmit, legyen az akarmi, azt felruhazzak bizonyos asszociaciokkal es jelentestartalmakkal, es onnantol az az x dolog mar egyebkent nem szalonkepes tobbe :S sajnos ez van. Egyebkent a nyilaskereszt sztem pl. nem egy rossz szimbolum ugy mindentol fuggetlenul, csak magara mint jel, mert otletes, csak sajnos egy sotet korszakra emlekeztet mert eppen bizonyos emberek hasznaltak, es ezt nem lehet lemosni errol a szimbolumrol mar.

Igaz, amit az egyik irt, h ausztriaban, es del-nemetorszagban divat akar hetkoznapibb alkalmakkor nepviselet jellegu ruhakat hordani, viszont ott nem tarsitanak hozza semmi fele radikalis attitudot, olyan orszagokban amelyeknek naci multjuk van .... viszont az ottani radikalisok nem ilyenben szerepelnek a mediaban, hanem masban igy ott nem kotik hozzajuk, es politikajukhoz ezt a viseletet...

2014. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

mert itt nem divat, a magyarok utálnak magyarnak lenni és inkább az a divat, hogy mocskolja a hazáját és ha vmi negativ dolog kerül szóba akkor elkezdenek Magyarországozni vagy pedig elkezdi h magyar mentalitás, még akkor is ha fedi a valóságot, mert ugye máshol is előfordul nem csak itt. Hát ezért.


Emlitette itt valaki az osztrákokat, és igaza van, mert ők felveszik simán még az utcán is, de érdemes megemliteni, hogy ők a németektől csórták el, tehát az nem is igazi osztrák viselet, de magukénak állitják be és persze átnevezték vmi tiroli izének

2014. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Az elavult dolgok egy idő után mindig szemet szúrnak, így van ez a népviselettel is. Most őszintén kinek jutna eszébe ilyen göncöket magára aggatni? Nem kell divatmajomnak sem lenni, de a népviselet meg a másik kirívó szélsőség. Amúgy meg mitől népviselet, ha szinte senki nem hordja azokat a ruhadarabokat?
2017. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!