Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szeretitek a karácsonyt?!

Szeretitek a karácsonyt?!

Figyelt kérdés
Nekem most full nincs karácsonyi hangulatom, kedvem sincs ehhez az egész szerepjátékhoz, amit karácsonynak hívnak, utálom, hogy karácsonykor nem adhatom magam, mindig szerepet kell játszanom. Unom, hogy minden karácsonykor fel kell olteni a tökéletes szent család figurát, annyira unalmas. Semmi jó nincs ebben az ünnepben. Ti hogy látjátok, vannak még hozzám hasonló gondolkozású emberek?
2009. dec. 24. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most nekem sincs nagyon karácsonyi hangulatom, valahogy már minden az ajándékok korul forog. De ha lenne hó akkor sokkal jobb lenne, és talán karácsonyi hangulatom is volna. Tavaly nagyon szép és meghitt volt, de most nekem sincs az egészhez kedvem.
2009. dec. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nagyon sok keserűség fűződik ehhez az ünnephez. Eddig életemben egyetlen egyszer sikerült úgy megünnepelnünk a karácsonyt, ahogy szerettük volna.


Idén csak a fiam kap ajándékot, és az is csoda, hogy van mit ennünk. Fánk is onnan van, hogy kivágtuk a kertből az egyik fenyőt... Ha nem lenne a kisfiam, meg se tartanánk az ünnepet.


Nem az ajándékok megléte, vagy hiánya miatt, hanem úgy általában nem szeretem a karácsonyt. Szeretni máskor is lehet egymást, és egyetlen család sem lesz sem összetartóbb, sem boldogabb varázsütésre. Nekünk mostanában már az is ünnep, ha meleg van, és tele a hasunk... Még a tévében is minden évben ugyanazt adják le... Műanyag kínai bóvli az egész... :'(

2009. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ünnep arra döbbent rá, hogy ne csak karácsonykor szeressük egymást, hanem minden nap. És arra is kell gondolni, hogy vannak olyanok, akik örülnek ha enni van mit. :( Nem egy embert ismerek, aki nem állított fát se, mert minek? :S


Kedves 15:05- ös: Kívánom, hogy a következő éved boldogabb legyen! :)

A többieknek pedig boldog karácsonyt!

2009. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

A Karácsonynak semmi köze a bevásárláshoz, de még az ajándékozáshoz sem. Nyilván nem tilos ajándékozni, amennyiben az a normalitás határain belül marad és az őszinte szeretet határozza meg az eseményt.


Nagyon fontos viszont odafigyelni az ünnep során előkerülő szimbólumokra. Ha az ember nyitott szemmel jár az utcán, rövid idő alatt képet kaphat a magyar társadalom aktuális lelki-szellemi-erkölcsi állapotáról. Hogy az embereknek mennyire nincs fogalmuk arról, mit is szimbolizál a Karácsony, azt jó mutatják az ebben az időszakban előkerülő „karácsonyi díszek”: az ablakokba tömegesen kihelyezett, elektromosan működtetett hétágú gyertyatartók, szintén az ablakokban rendszeresen feltűnő, pulzáló elektromos vörös csillagok és dávidcsillagok. Utóbbi kettőt az emberek kifejezetten szeretik alkalmazni a feldíszített fenyőfa csúcsdíszeként.

2009. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a karácsonyt,bár egyedül vagyok nem fizikailag,lelkileg.Én azért szeretem,mert ilyenkor megvan annak az ilúziója hogy az emberek jók,békesség van,szeretett,megértés stb. Tudom hogy ez nem igy van sajnos.
2009. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem de nem nagyon vagyok boldog tőle :(
2009. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nem szeretem mivel intézetben nőttem fel, nincsen családom. kimondottan családi ünnep, ami számomra kb azt jelenti hogy ülök a hátsómon egyedül a négy fal között... unalmas és nyomasztó. utálom.
2009. dec. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Utálom. Ugyanazt gondolom róla, amit te.
2009. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!