Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az USA és Oroszország tényleg...

Az USA és Oroszország tényleg nem csípi egymást?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallom, hogy az oroszok nem szeretik az amerikaiakat, és fordítva. Ismerösöm aki kint él Az USA-ban azt mondta, hogy Ő nem érzi azt, hogy ott nem szeretnék az oroszokat, talán oroszoknál van egykis irigység amerikára. Igaz ez?
2009. dec. 9. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
nem irigység, hanem annyi egyszerűen hogy oroszország erkölcsileg messze az usa fölött áll, plusz ugyanolyan nagyhatalom
2009. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem Oroszországban, nem az, hogy nem csípik, hanem nagyobbra tartják magukat az amerikaiaknál.
2009. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg nem
2009. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
69%
A kérdésedre talán nem is az egyes emberek tudnának választ adni akik ott élnek, hisz ők csak a hatásait érezhetik az ellentétnek. Az ellentét azért van mert mindkét ország gazdasági nagyhatalom volt. Azonban a Szovjetúnió felbomlása után csökkent Kelet szerepe a gazdaságban és a politikában egyaránt. De mostanság ismét megerősödni látszik. Amerikát amúgy rengeteg ország nem szereti, mert elég fölényesek és mint világvezető hatalom, meg is szeretnék tartani a hatalmukat, egyes nézetek szerint ez már leágazóban van. Szóval a "nem csípik"-re a válasz inkább a gazdasági és politikai nézetekben kersendő. (ha utánna nézel a történelemben sok érdekességet találhatsz)
2009. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyhatalmak sohasem "csípik egymást", és kishatalmak is ritkán. Nemzetközi kapcsolatokban az az alap, hogy a külföld ha nem is ellenség, de mindig vetélytárs, ellenfél, és mindenképpen idegen. Egy szövetség ezt enyhítheti, pl. az USA és a legtöbb európai ország NATO-tagként "barát", azonban még a szövetségeken belül is van rivalizálás. Általában a világon kevés példa van arra, hogy két ország között "baráti" viszony van. A rossz, ellenséges viszony gyakoribb. De az első és legfontosabb mindig az érdek. Az USA és Oroszország sok érdeke ellentétes (pl. Európa keleti részén és Közép-Ázsiában), miközben néhány érdekük közös (Kínával szemben). Az érdekellentét nagyobb köztük, mint az érdekközösség.
2009. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ti nem tanultatok történelmet?

Mint ha nem tudnátok, hogy mi történt 1945 és 1989 között. Van ott kellő ok arra, hogy útálják egymást.

2009. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mint ha nem tudnátok, hogy mi történt 1945 és 1989 között. Van ott kellő ok arra, hogy útálják egymást."


Ha valami miatt "utálnák" egymást (egyébként a rivalizálás és az érdekellentét igen messze van az utálattól), akkor az nem éppen '45-'89.

2009. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Ti nem tanultatok történelmet?

Mint ha nem tudnátok, hogy mi történt 1945 és 1989 között. Van ott kellő ok arra, hogy útálják egymást.

Komcsi és orosz között hatalmas differencia van! Gyulölték az oroszok a komcsikat, mert kihasználták az I. világfháborúban a nyomorúságukat, és csak a cári rendszert még horribilisebnek tették...

2009. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Gyulölték az oroszok a komcsikat"


Nem gyúlölik őket. Az átlag orosz számára a SZU egészen más emlék, mint mondjuk az átlag magyar számára. Megoszlanak a vélemények, de sok okból jó időszaknak tratják a szovjet időket. Egyrészt a cár atyuskát egyáltalán nem sírják vissza, másrészt a SZU éveit az orosz nagyhatalom korának és békés fejlődés, jólét idejének tartják.


"mert kihasználták az I. világfháborúban a nyomorúságukat,"


A cár viszont belevitte az országot a világháborúba, és ez sokkal nagyobb bűn.


"és csak a cári rendszert még horribilisebnek tették..."


A sztálini terror keményebb volt a cárokénál is. A '45 utáni és különösen a Sztálin halála utáni kor viszont orosz mércével mérve nem volt zsarnokság. Nyugati mércével az volt, de orosszal nem. Az átlag orosznak a Hruscsov- vagy Brezsnyev-éráról nem az jut eszébe, hogy diktatúra volt, hanem az, hogy fejlődés volt. Ugyanez igaz Putyinra is.

2009. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hát nem nagyon..

Inkább böködik egymást facebookon..:D

2010. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!