Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi Oroszország mostani rövidít...

Mi Oroszország mostani rövidítése?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni mi Oroszország mostani rövidítését.A régit tudom:CCCP
2010. aug. 3. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most legfeljebb RF lehetne, a Rosszijszkaja Federacijából, de ezt nem használják. Oroszország, és kész.
2010. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
RUS, nem?
2010. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régi USSR volt.
2011. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsú,az USSR az az angol rövidítés volt,az orosz az a cirill betűs CCCP volt,ami magyar betűkkel írva SZSZSZR.


Nem hiszem,hogy használnak rövidítést.

2012. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, igazad van, érdekes, hogy két hónapja lezdtem oroszt tanulni, már el is felejtettem ezt a kérdést. :)

Oroszország teljes neve Oroszországi Föderáció,(Российская Федерация) országkódja angol (RU) Egyesült Államok országkódja US, de ott csillagozzák, hogy USA. Orosznál nincs csillagozás.


[link]


Horvátok HR-t használnak, pedig angolul Croatia. Magyarország HU, hiába használjuk hétköznapilag, hogy pl.: MO.-n lakom. Россия-ának mondják röviden Po.-rövídítést(latin Ro., második o kisbetűvel) láttam használni idáig.

2012. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!